Росія готує кораблі та авіацію для блокування районів Чорного моря – довідка Military Media Center
Повідомляє: Military Media Center
Після того, як Росія вийшла із “Чорноморської зернової ініціативи”, окупаційні війська збільшили інтенсивність навчань надводних сил та морської авіації Чорноморського флоту.
Ворог зосереджується на блокуванні морських районів, виявленні й знищенні кораблів. Ймовірно, що російські війська спрямовують свої дії на ураження цивільних суден, що будуть припливати та відпливати з портів України.
Крім того, російські окупанти продовжують підвищувати рівень захисту Криму, зокрема на Армянському та Перекопському напрямках.
- Депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії (ВПД) Маркус Фабер закликав надати військовий супровід українським суднам, які перевозять зерно на світові ринки.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.