«Росія хоче того, на що не має права»: Рубіо пояснив, чому немає угоди по Україні

Джерело: виступ Марко Рубіо у Сенаті

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Принаймні так Рубіо описав “фундаментальний виклик”, який постає перед США у зв’язку з війною РФ проти України.

За його словами, Росія претендує на те, чого вона не має і на що вона не має права, тоді як Україна — на те, що не може повернути військовим шляхом.

Росія хоче того, чого у неї зараз немає і на що вона не має права, а Україна хоче того, що не може повернути військовим шляхом. У цьому суть проблеми.

Саме тому, за його словами, протистояння “не має військового рішення і має закінчитися шляхом переговорів”.

Зауважимо, телефонна розмова президентів США та РФ відбулась 19 травня. За підсумками спілкування Трамп повідомив, що Україна та Росія негайно почнуть перемовини про мир та кінець війни. Він додав, що повідомив про це лідерів України та Європи зазначивши, що місцем проведення мирних перемовин може стати Ватикан. Водночас Трамп нічого не заявив про нові санкції проти РФ.

Кремль, коментуючи розмову Трампа та Путіна, повідомив, що сторони обговорили низку питань, зокрема обмін ув’язненими за формулою “9 на 9” та можливість особистої зустрічі.

Питання посилення санкцій проти РФ з’явилось понад тиждень тому, коли Україна, США та Європа закликали Росію погодитись на 30-денне перемир’я з 12 травня. У відповідь на відмову союзники України обіцяли нові санкції проти РФ.

Але Путін натомість запропонував прямі перемовини РФ та України. Ця пропозиція зацікавила Трампа, відтак запровадження санкцій відклали, а перемир’я не почалось.

При цьому очільник Кремля також відмовився від особистих перемовин з президентом України Володимиром Зеленським і зрештою відбулась зустріч на рівні делегацій країн, у межах якої було погоджено обмін військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

Водночас варто зауважити, що відмова Путіна прибути на перемовини роздратувала лідерів Європи, які продовжують наполягати на запровадженні нових санкцій. Зокрема канцлер Німеччини Фрідріх Мерц минулого тижня заявив, що нові санкції запровадять 20 травня.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також повідомила, що Європа готує чергові санкції проти РФ, які можуть торкнутись обох газопроводів “Північний потік” та зниження стелі цін на російську нафту.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.

Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.

12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.

12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.

Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.