Трамп після розмови з Путіним повідомив, що не посилюватиме санкції проти РФ
Джерело: CNN
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що не посилюватиме санкції проти Росії.
Спілкуючись з журналістами американський лідер зауважив, що не запроваджуватиме нові санкції, бо “є шанс на прогрес”.
“Тому, що я думаю, що є шанс щось зробити. І якщо ви це зробите, ви також можете зробити набагато гірше. Але може настати час, коли це станеться”, – сказав Трамп.
Трамп також вкотре заявив, що вірить у бажання Путіна припинити війну проти України, але наголосив, що якщо не зможе допомогти у завершенні бойових дій – вийде з перемовного процесу.
“Я вам кажу, тут замішані великі его, але я думаю, що щось станеться. А якщо цього не станеться – я просто відступлю, і їм доведеться продовжувати”.
Телефонна розмова президентів США та РФ відбулась 19 травня. За підсумками спілкування Трамп повідомив, що Україна та Росія негайно почнуть перемовини про мир та кінець війни
Трамп додав, що повідомив про це лідерів України та Європи зазначивши, що місцем проведення мирних перемовин може стати Ватикан.
Кремль, коментуючи розмову Трампа та Путіна, повідомив, що сторони обговорили низку питань, зокрема обмін ув’язненими за формулою “9 на 9” та можливість особистої зустрічі.
Питання посилення санкцій проти РФ з’явилось понад тиждень тому, коли Україна, США та Європа закликали Росію погодитись на 30-денне перемир’я з 12 травня. У відповідь на відмову союзники України обіцяли нові санкції проти РФ.
Але Путін натомість запропонував прямі перемовини РФ та України. Ця пропозиція зацікавила Трампа, відтак запровадження санкцій відклали, а перемир’я не почалось.
При цьому очільник Кремля також відмовився від особистих перемовин з президентом України Володимиром Зеленським і зрештою відбулась зустріч на рівні делегацій країн, у межах якої було погоджено обмін військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
Водночас варто зауважити, що відмова Путіна прибути на перемовини роздратувала лідерів Європи, які продовжують наполягати на запровадженні нових санкцій. Зокрема канцлер Німеччини Фрідріх Мерц минулого тижня заявив, що нові санкції запровадять 20 травня.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також повідомила, що Європа готує чергові санкції проти РФ, які можуть торкнутись обох газопроводів “Північний потік” та зниження стелі цін на російську нафту.
- Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро закликав розробити такі санкції проти Росії, які б “задушили” її економіку та змусили Кремль припинити війну проти України.
- Журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк повідомив, що посли Європейського Союзу погодили новий пакет санкцій проти Росії.
В ніч на 27 червня українські ракети FP-5 “Фламінго” успішно уразили підприємство “Титан-Барикади” у російському Волгограді.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.
Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.