Росія і США погодили додатковий політ американських астронавтів на Міжнародну космічну станцію

Джерело: Reuters

В п‘ятницю, 25 серпня, Росія та США погодили додатковий політ для американського астронавта на борту російського космічного корабля “Союз МС”, що є рідкісною ознакою двосторонньої співпраці країн.

Цей політ є частиною угоди між російським космічним агентством “Роскосмос” і NASA у США про перехресні польоти до Міжнародної космічної станції (МКС).

“Один з американців фактично залишився (на борту МКС) для двох місій. Ми додали ще один політ, щоб компенсувати час перебування на станції. Це взаємовигідний бізнес, ми взаємодіємо один з одним і шукаємо оптимальний варіант. В принципі, хороша історія – обмін рейсами – додає трохи надійності нашій програмі”, – повідомив колишній російський космонавт Сергій Крикальов.

Згідно з угодою, підписаною минулого року в рамках програми кросових польотів МКС, протягом 2022-2024 років три російські космонавти повинні були здійснити політ на американському кораблі Crew Dragon і три американських астронавта на російському “Союзі МС”.

Росія заявила, що вийде з МКС і запустить власну незалежну космічну станцію в майбутньому.

МКС безперервно зайнята вже більше двох десятиліть у рамках американсько-російського партнерства, яке також включає Канаду, Японію та 11 країни Європи.

21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат 4-х скликань ВР, політв’язень радянських концтаборів та співавтора Конституції України.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.