Росія і США погодили додатковий політ американських астронавтів на Міжнародну космічну станцію
Джерело: Reuters
В п‘ятницю, 25 серпня, Росія та США погодили додатковий політ для американського астронавта на борту російського космічного корабля “Союз МС”, що є рідкісною ознакою двосторонньої співпраці країн.
Цей політ є частиною угоди між російським космічним агентством “Роскосмос” і NASA у США про перехресні польоти до Міжнародної космічної станції (МКС).
“Один з американців фактично залишився (на борту МКС) для двох місій. Ми додали ще один політ, щоб компенсувати час перебування на станції. Це взаємовигідний бізнес, ми взаємодіємо один з одним і шукаємо оптимальний варіант. В принципі, хороша історія – обмін рейсами – додає трохи надійності нашій програмі”, – повідомив колишній російський космонавт Сергій Крикальов.
Згідно з угодою, підписаною минулого року в рамках програми кросових польотів МКС, протягом 2022-2024 років три російські космонавти повинні були здійснити політ на американському кораблі Crew Dragon і три американських астронавта на російському “Союзі МС”.
Росія заявила, що вийде з МКС і запустить власну незалежну космічну станцію в майбутньому.
МКС безперервно зайнята вже більше двох десятиліть у рамках американсько-російського партнерства, яке також включає Канаду, Японію та 11 країни Європи.
- Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.
- 19 серпня російський космічний корабель “Луна-25” під час наближення до Місяця повідомив про “аварійну ситуацію на борту”.
- Індія стала четвертою країною, яка змогла успішно здійснити посадку космічного корабля на Місяці.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.