Росія і США погодили додатковий політ американських астронавтів на Міжнародну космічну станцію

Джерело: Reuters

В п‘ятницю, 25 серпня, Росія та США погодили додатковий політ для американського астронавта на борту російського космічного корабля “Союз МС”, що є рідкісною ознакою двосторонньої співпраці країн.

Цей політ є частиною угоди між російським космічним агентством “Роскосмос” і NASA у США про перехресні польоти до Міжнародної космічної станції (МКС).

“Один з американців фактично залишився (на борту МКС) для двох місій. Ми додали ще один політ, щоб компенсувати час перебування на станції. Це взаємовигідний бізнес, ми взаємодіємо один з одним і шукаємо оптимальний варіант. В принципі, хороша історія – обмін рейсами – додає трохи надійності нашій програмі”, – повідомив колишній російський космонавт Сергій Крикальов.

Згідно з угодою, підписаною минулого року в рамках програми кросових польотів МКС, протягом 2022-2024 років три російські космонавти повинні були здійснити політ на американському кораблі Crew Dragon і три американських астронавта на російському “Союзі МС”.

Росія заявила, що вийде з МКС і запустить власну незалежну космічну станцію в майбутньому.

МКС безперервно зайнята вже більше двох десятиліть у рамках американсько-російського партнерства, яке також включає Канаду, Японію та 11 країни Європи.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у державному технічному університеті РБ розпочався “Міжнародний молодіжний форум з розробки БпЛА”, який курують росіяни.

Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

28 квітня, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський заявив, що вже у червні може розпочатися “шлях до справедливого миру” під час проведення Глобального саміту миру у Швейцарії.

Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією. 17 квітня парламент країни проголосував проєкт закону, нині законотворці готуються до другого читання.

Італія, разом з Францією та Великою Британією постачає крилаті ракети Storm Shadow/SCALP EG для України.