Під час посадки на Місяць російський космічний корабель потрапив в «аварійну ситуацію»

Джерело: CNN

19 серпня російський космічний корабель “Луна-25” під час наближення до Місяця повідомив про “аварійну ситуацію на борту”.

Інцидент стався, коли космічний корабель намагався вийти на передпосадкову орбіту.

“Під час операції на борту автоматичної станції виникла аварійна ситуація, яка не дозволила виконати маневр із заданими параметрами. Наразі керівництво аналізує ситуацію”, — йдеться в повідомленні Роскосмосу.

Поки не ясно, чи завадить ця проблема місячному посадковому кораблю, який мав спробувати приземлитися біля південного полюса Місяця в понеділок, 21 серпня.

Росія прагне довести, що її цивільна космічна програма, яка, за словами деяких експертів, стикалася з проблемами протягом десятиліть, все ще може виконувати високопрофільні місії.

“У них було багато проблем із контролем якості, корупцією та фінансуванням”, — сказала Вікторія Самсон, директор вашингтонського офісу Secure World Foundation.

ДОВІДКА.  У четвер, 10 серпня, Росія здійснила останні приготування до запуску космічного корабля для висадки на Місяць. Росія хоче стати першою державою, яка здійснить м’яку посадку на південному полюсі Місяця і зможе віднайти значні поклади водяного льоду.

Карти NASA у 2018 році показали водяний лід у затінених частинах Місяця, а в 2020 році NASA підтвердило наявність води на сонячних ділянках.

Ракета “Союз 2.1v” з кораблем “Луна-25” вилетить з космодрому “Східний” у п’ятницю, 11 серпня, о 02:11 за московським часом і повинна приземлитися на Місяці 23 серпня.

Російська місія на Місяць, перша з 1976 року, змагається з Індією, яка минулого місяця відправила свій посадковий апарат на Місяць Чандраян-3, а також зі Сполученими Штатами та Китаєм, які мають передові програми дослідження Місяця.

Великі держави, такі як Сполучені Штати, Китай, Індія, Японія та Європейський Союз, усі досліджували Місяць протягом останніх років.

Жодна країна ще не здійснила м’яку посадку на південний полюс. Індійська місія Чандраян-2 зазнала невдачі в 2019 році.

Нерівна місцевість ускладнює приземлення, але відкриття там водяного льоду може бути історичним: велика кількість льоду може бути використана для видобутку палива та кисню, а також задля питної води.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.