Під час посадки на Місяць російський космічний корабель потрапив в «аварійну ситуацію»

Джерело: CNN

19 серпня російський космічний корабель “Луна-25” під час наближення до Місяця повідомив про “аварійну ситуацію на борту”.

Інцидент стався, коли космічний корабель намагався вийти на передпосадкову орбіту.

“Під час операції на борту автоматичної станції виникла аварійна ситуація, яка не дозволила виконати маневр із заданими параметрами. Наразі керівництво аналізує ситуацію”, — йдеться в повідомленні Роскосмосу.

Поки не ясно, чи завадить ця проблема місячному посадковому кораблю, який мав спробувати приземлитися біля південного полюса Місяця в понеділок, 21 серпня.

Росія прагне довести, що її цивільна космічна програма, яка, за словами деяких експертів, стикалася з проблемами протягом десятиліть, все ще може виконувати високопрофільні місії.

“У них було багато проблем із контролем якості, корупцією та фінансуванням”, — сказала Вікторія Самсон, директор вашингтонського офісу Secure World Foundation.

ДОВІДКА.  У четвер, 10 серпня, Росія здійснила останні приготування до запуску космічного корабля для висадки на Місяць. Росія хоче стати першою державою, яка здійснить м’яку посадку на південному полюсі Місяця і зможе віднайти значні поклади водяного льоду.

Карти NASA у 2018 році показали водяний лід у затінених частинах Місяця, а в 2020 році NASA підтвердило наявність води на сонячних ділянках.

Ракета “Союз 2.1v” з кораблем “Луна-25” вилетить з космодрому “Східний” у п’ятницю, 11 серпня, о 02:11 за московським часом і повинна приземлитися на Місяці 23 серпня.

Російська місія на Місяць, перша з 1976 року, змагається з Індією, яка минулого місяця відправила свій посадковий апарат на Місяць Чандраян-3, а також зі Сполученими Штатами та Китаєм, які мають передові програми дослідження Місяця.

Великі держави, такі як Сполучені Штати, Китай, Індія, Японія та Європейський Союз, усі досліджували Місяць протягом останніх років.

Жодна країна ще не здійснила м’яку посадку на південний полюс. Індійська місія Чандраян-2 зазнала невдачі в 2019 році.

Нерівна місцевість ускладнює приземлення, але відкриття там водяного льоду може бути історичним: велика кількість льоду може бути використана для видобутку палива та кисню, а також задля питної води.

Міністр фінансів Ірландії Майкл Макграт в середу, 15 травня, повідомив, що майже одну третину українських біженців, які проживають у державних установах, вплине рішення країни скоротити соціальні виплати.

У Києві співробітники Служби безпеки затримали соратників Віктора Медведчука, які працювали у прокремлівському політпроєкті “Другая Украина”.

Вдень 15 травня війська РФ завдали ракетних ударів по Миколаєву.

Через складну ситуацію на фронті Президент Володимир Зеленський дав доручення перенести всі міжнародні заходи за його участі, заплановані на найближчі дні.

Станом на 11:30 середи, 15 травня, на Харківському напрямку армія РФ активних дій з початку доби не проводила, а намагається закріпитися на досягнутому рубежі та здійснює перегрупування.