Росія і Туреччина обговорять зернову пропозицію Кремля

Джерело: The New York Times

Росія, після того, як у липні відмовилась продовжувати зернову угоду, пропонує новий план, який збирається обговорити з Туреччиною.

Росія відмовилась продовжувати Чорноморську зернову ініціативу – яка сприяла вивезенню зерна з України – близько 6-ти тижнів тому. З того часу РФ неодноразово портову та зернову інфраструктуру Одеської області, звідки виходили кораблі.

Зараз Кремль пропонує план, який він розглядає як альтернативу зерновій угоді. Однак цей план, який сьогодні обговорять глави МЗС Росії та Туреччини, імовірно, спрямований більше на допомогу російському експорту.

Під час зустрічі в Москві міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан обговорять пропозицію щодо зерна, а також питання, включаючи можливе “політичне та дипломатичне врегулювання” війни в Україні та відносини Туреччини з Україною, повідомило МЗС Росії.

Ціни на деякі види зерна зросли після того, як Росія вийшла з Чорноморської угоди, і ООН попередила про нестачу продовольства, якщо угода не буде відновлена. І Україна, і Росія є одними з найбільших світових експортерів зерна.

У своїй пропозиції Росія заявляє, що передбачає відправку одного мільйона тонн зерна до Туреччини — за ціною, субсидованою Катаром — яке потім буде транспортовано до країн, які цього потребують, йдеться в заяві МЗС Росії. У заяві не йдеться про те, чи включатиме домовленість експорт української продукції, а подробиці плану не оприлюднюються.

  • Попри погрози з боку РФ, вже друге з заблокованих через війну суден вийшло з Одеського порту та проходить тимчасовим коридором.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.