Друге вантажне судно покинуло порт Одеси, попри «попередження» РФ – Мінвідновлення

Джерело: пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури

Попри погрози з боку РФ, вже друге з заблокованих через війну суден вийшло з Одеського порту та проходить тимчасовим коридором.

Зауважується, що балкер PRIMUS сінгапурського оператора під прапором Ліберії вийшов з порту Одеса і рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України. Судно перебувало в порту з 20 лютого 2022 року з металопродукцією для країн Африки.

Це друге судно, яке скористалось тимчасовим коридором для цивільних суден, уточнили у відомстві.

Своєю чергою, керівник проєкту “Інституту Чорноморських Стратегічних досліджень” Андрій Клименко зазначив, що судно скористалося гуманітарним навігаційним коридором і, вийшовши з порту Одеса, та вже дісталося територіального моря Румунії.

Встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає Росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій.

Першим цей шлях пройшов контейнеровоз JOSEPH SCHULTE 16 серпня.

  • 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
  • Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
  • Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.