Росія, Іран і Північна Корея змінили тактику кібератак за останній рік – Microsoft

Джерело: Sky News

Згідно зі звітом Microsoft, за останній рік Росія, Іран і Північна Корея змінили тактику кібератак, зокрема почали залучати ШІ.

“Ми повинні знайти спосіб зупинити хвилю цієї шкідливої кіберактивності. Це включає в себе продовження зміцнення наших цифрових доменів для захисту наших мереж, даних і людей на всіх рівнях”, – сказав Том Берт, віце-президент компанії з безпеки та довіри клієнтів.

Як розповіли у виданні, Росія, ймовірно, “передала на аутсорсинг” частину свого кібершпіонажу злочинним угрупованням, особливо щодо шпигунства в Україні. Повідомляється, що в червні ймовірному кіберзлочинному угрупованню вдалося зламати щонайменше 50 українських військових пристроїв.

Тоді як у Північній Кореї було розроблено нову технологію здирництва під назвою FakePenny, яку, за словами Microsoft, країна використовувала проти оборонних і аерокосмічних організацій.

Тим часом Іран “приділяв велику увагу Ізраїлю” і звинувачується у зломі ізраїльських сайтів знайомств. Кіберзлочинці, які працюють на країну, нібито пропонували видалити певних користувачів зі своїх зламаних баз даних за певну плату.

Використання штучного інтелекту в кібератаках також зросло за останній рік, до того ж злочинці, пов’язані з Росією і Китаєм, використовували контент, створений ШІ, щоб спробувати обдурити користувачів.

“Поки що ми не помітили, щоб цей контент був ефективним у переманюванні аудиторії”, – зауважив Берт.

За словами синоптикині Наталки Діденко, 11 липня в Україні очікується “контрастна” погода.

Прощальний концерт Оззі Осборна та гурту Black Sabbath зібрав 190 мільйонів доларів на благодійність, за словами музичного директора заходу Тома Морелло.

Дослідження показують, що підлітки все частіше самостійно роблять паузи у користуванні смартфонами, без заклику батьків, аби контролювати психічне здоров’я, особисту безпеку та концентрацію уваги.

За даними низки медіа, в Києві застрелили співробітника Служби безпеки України.

Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті у Меморандумі щодо України за результатами свого візиту в березні 2025 року наголосив, що воєнний стан – не виправдання для згортання демократії, переслідування політичних опонентів і запровадження проти них позасудових санкцій, а також тиску на медіа.