Росія, ймовірно, продовжуватиме наступальні операції незалежно від погодних умов – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW звернули увагу на заяву речника Ради нацбезпеки США Джона Кірбі, який зазначив, що РФ посилить наступальні операції коли зимові погодні умови стануть сприятливими для цього. Водночас в ISW дотримуються іншої думки.
У своїй заяві Кірбі зауважив, що росіяни продовжуватимуть наступати, зокрема, навколо Авдіївки і це для них буде легше у січні-лютому, коли очікується морозна погода.
В ISW нагадали, що з 2014 року осінній болотний сезон заважав наземним маневрам як українських, так і російських сил, але періоди тривалих морозів, які зазвичай починаються наприкінці грудня, дають замерзнути ґрунту й дозволяють бронетехніці рухатися легше, ніж у сльотаві осінні та весняні місяці.
Однак через мінливі погодні умови, морозна погода може настати пізніше, аніж зазвичай, або ж не настати взагалі, якщо зима буде м’якою. Тоді часові межі для механізованої маневреної війни будуть короткими.
Проте, додали фахівці, цьогоріч війська РФ розпочали локалізовані наступальні операції по всій лінії фронту на сході України у період найскладнішої погоди осінньо-зимового сезону, намагаючись перехопити та утримати ініціативу, а не чекати сильних морозів
“Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати або посилювати ці наступальні операції незалежно від погодних умов цієї зими, як це робили взимку 2022–2023”, – резюмували аналітики.
- Війська РФ продовжують наступальні дії на Куп‘янському, Лиманському та Бахмутському напрямках. Ситуація залишається складною, адже у ворога є перевага як в озброєнні, так і у живій силі.
Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.
Понад 270 автомобілів у Німеччині пошкодили на замовлення Росії. Виконавці маскувалися під радикальних екоактивістів.
Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.
У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.
У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.