Росія, ймовірно, відповідальна за збої GPS в Балтії – Міноборони Німеччини
Джерело: Reuters
У Міністерстві оборони Німеччини заявили, що Росія, ймовірно, стоїть за серією збоїв, які впливають на GPS-навігацію в Балтійському регіоні, вказавши на Калінінградський ексклав як джерело проблеми.
“Стійкі збої в глобальній навігаційній супутниковій системі, ймовірно, мають російське походження і ґрунтуються на збоях в електромагнітному спектрі, в тому числі в Калінінградській області”, – сказав виданню Reuters речник міністерства.
Він відмовився надати подробиці того, в який спосіб Німеччина зробила таку оцінку або точний характер збоїв, посилаючись на “причини військової безпеки”.
Посольство Росії в Берліні відмовилося від коментарів з цього приводу.
Нагадаємо, що в березні Росія заглушила сигнал системи глобального позиціювання (GPS) офіційного літака міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса під час його поїздки до Польщі.
- 26 лютого Повітряні Сили Німеччини підняли у повітря винищувач Eurofighter з метою перехоплення російського військового літака Іл-20М у районі Фінляндії.
- Франція підняла у повітря винищувачі Mirage для перехоплення російського літака Іл-20 біля узбережжя.
- Військово-повітряні сили Італії заявили в п’ятницю, 29 березня, що перехопили два російські літаки, що летіли над міжнародними водами в Балтійському морі.
У 2022 році колишній радник міністра оборони України, депутат і його син разом з іноземцем організували шахрайську схему з закупівлі військової форми.
28 листопада обсяг обмежень електропостачання для побутових споживачів тимчасово збільшено. Протягом доби в низці регіонів одночасно застосовуватимуться чотири черги відключень.
Сьогодні, 28 листопада, Президент Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2025 рік.
28 листопада бійці Головного управління розвідки України у тимчасово окупованому Криму знищили російський радіолокаційний комплекс “Подльот”.
Світовий банк затвердив додаткове фінансування для України в межах проєкту “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). Загальна сума фінансування становить 664 мільйони доларів, з яких 602 мільйони буде спрямовано до державного бюджету України. Фінансування надає уряд Японії.