Росія заглушила GPS літака Гранта Шаппса під час його візиту до Польщі

Джерело: The Telegraph

Росія заглушила сигнал системи глобального позиціювання (GPS) офіційного літака міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса під час його поїздки до Польщі.

Шаппс летів в літаку Dassault 900LX Envoy Королівських ВПС, щоб відвідати військову базу на Мазурі поблизу кордону з Білоруссю.

Проте, коли літак пролітав повз Калінінград, пілоти літака втратили доступ до GPS.

Фото: The Telegraph

На зворотному рейсі Росія знову заблокувала систему, цього разу на 30 хвилин. 

Внутрішній Wi-Fi літака також тимчасово не працював під час обох атак.

Джерело в обороні заявило, що перешкоди були “безпосередньо пов’язані з Путіним і нападом на Україну, а також з делікатною ситуацією навколо Калінінграда”.

Однак Шаппса запевнили, що це не загрожує безпеці літака. Пілоти мали план дій на випадок такої ситуації та змогли керувати іншими доступними засобами.

“Хоча Королівські ВПС добре готові впоратися з цим, це все одно створює непотрібний ризик для цивільних літаків і потенційно може поставити під загрозу життя людей. Цьому немає виправдання, і це дуже безвідповідально з боку Росії”, – додало джерело на умовах анонімності.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.