Росія кинула до 40 тисяч солдатів на Курщину

Джерело: Financial Times

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Підсумковий успіх операції для Збройних сил України тепер залежатиме від того, яких втрат вони зазнають, захищаючи зайняту територію, вважають аналітики.

Президент Володимир Зеленський раніше давав зрозуміти, що Україна має намір утримувати територію, щоб використовувати як козир на можливих переговорах. Це означає, що ЗСУ взяли на себе “довгострокові зобов’язання”, каже військовий експерт Роб Лі, старший науковий співробітник Інституту вивчення зовнішньої політики. Це підтверджує особа, близька до російського військового керівництва.

З іншого боку, Курська операція завжди планувалася так, щоб війська, які брали в ній участь, могли швидко повернутися в Україну, якщо ситуація погіршиться, розповів газеті український військовий посадовець. Але зараз, за ​​його словами, ЗСУ справді готуються до оборони та захисту флангів і не мають наміру захоплювати нові території.

З українського погляду успіх Курської операції залежить від того, які сили виділить кожна зі сторін, каже Лі.

Зараз російській армії довелося направити під Курськ майже вчетверо більше солдатів проти приблизно 10 000 армійців ЗСУ, — правда, не з основної ділянки фронту на Донеччині, як, мабуть, сподівалися в Києві. Високопосадовець військової розвідки України сказав FT, що російське угруповання поки що налічує близько 38 000 осіб, включаючи кілька десантно-штурмових бригад, перекинутих з південного фронту.

За його словами, поки що російський контрнаступ не можна назвати “широкомасштабним”. Якщо Росія хоче досягти чогось більшого, ніж просто тактичних успіхів, їй доведеться направити з фронту додаткові боєздатні бригади, вважає розвідник.

З ним погоджуються військові аналітики. Росії буде потрібно набагато більше військових, а поки що дії її армії минулого тижня виглядали швидше як “промацування” української оборони.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.