Росія може здійснювати атаки на цивільні судна в Чорному морі — МЗС Великої Британії
Джерело: Sky News.
Глава МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що Росія може вдатися до атак цивільних суден у Чорному морі у процесі того, як посилює свою кампанію із перешкоджання експорту українського продовольства.
“Ми будемо висвітлювати цю безсовісну поведінку в Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй. Росія повинна припинити тримати в заручниках світові постачання продовольства і повернутися до угоди”, – зазначив очільник міністерства.
Зазначимо, що від 20 липня РФ пригрозила топити судна країн, які продовжать здійснювати “зернову угоду”. Агресор заявив, що буде розглядати судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, як “потенційні перевізники вантажів військового призначення”.
- З 21 липня Міноборони України розглядатиме усі судна, які прямують Чорним морем до російських портів або тих, що розташовані на окупованих теренах України, такими, що перевозять військові вантажі.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.