Росія не має наміру вести «серйозні переговори» з Україною – ISW
Джерело: ISW
За словами аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Росія не планує вести “серйозні переговори” з Україною.
“ІSW продовжує оцінювати, що Росія не має наміру вести серйозні переговори з Україною в дусі доброї волі, і що переговори на російських умовах рівнозначні повній капітуляції України і Заходу”, – йдеться в огляді.
Зокрема експерти проаналізували слова, які пролунали в інтерв’ю речниці МЗС Росії Марії Захарової для AFP 9 грудня.
Так, Захарова заявила, що “максималістські цілі Росії в Україні не змінилися”, черговий раз озвучивши вимогу Кремля про повну політичну капітуляцію України та схвалення Києвом військових і територіальних вимог Росії.
За її словами, “всеосяжне, стійке і справедливе вирішення питання” в Україні може відбутися лише в тому випадку, якщо Захід припинить “накачувати ЗСУ зброєю” і якщо Україна здасть заявлені Росією українські території.
Окрім того, Захарова додала, що Росія вторглася в Україну для “демілітаризації”, “денацифікації” та “забезпечення прав російськомовних громадян” в Україні.
- Російські армійці, ймовірно, розпочали наступальні операції на кількох ділянках фронту в період найскладнішої погоди осінньо-зимового сезону. У такий спосіб загарбники намагаються перехопити й утримати ініціативу до виборів президента Росії в березні 2024 року.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.