Росія не має наміру вести «серйозні переговори» з Україною – ISW

Джерело: ISW

За словами аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Росія не планує вести “серйозні переговори” з Україною.

“ІSW продовжує оцінювати, що Росія не має наміру вести серйозні переговори з Україною в дусі доброї волі, і що переговори на російських умовах рівнозначні повній капітуляції України і Заходу”, – йдеться в огляді.

Зокрема експерти проаналізували слова, які пролунали в інтерв’ю речниці МЗС Росії Марії Захарової для AFP 9 грудня.

Так, Захарова заявила, що “максималістські цілі Росії в Україні не змінилися”, черговий раз озвучивши вимогу Кремля про повну політичну капітуляцію України та схвалення Києвом військових і територіальних вимог Росії.

За її словами, “всеосяжне, стійке і справедливе вирішення питання” в Україні може відбутися лише в тому випадку, якщо Захід припинить “накачувати ЗСУ зброєю” і якщо Україна здасть заявлені Росією українські території.

Окрім того, Захарова додала, що Росія вторглася в Україну для “демілітаризації”, “денацифікації” та “забезпечення прав російськомовних громадян” в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.