Росія не полишає спроб втягнути Білорусь у війну проти України – ГУР МОУ

Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в етері Radio NV.

В українській розвідці повідомили, що Росія не полишає спроб втягнути білоруську армію у повномасштабну війну проти України.

Він пояснив, що для Кремля втягнення Білорусі у повноцінну наземну операцію в Україні – це стратегічне завдання. Навіть попри те, що за весь час протистояння вони не змогли вмовити РБ приєднатись до війни, РФ не полишає цих спроб.

Юсов також зауважив, що Росія знає всю інформацію про усі об’єкти критичної інфраструктури на території Білорусі, про сильні і слабкі сторони РБ, а також про її спецслужби та армію.

Цю інформацію, додав він, ворог використовуватиме як проти Білорусі, так і проти України.

“Таких сценаріїв є чимало. Від імітаційних ДРГ, використання безпілотників по об’єктах інфраструктури енергетичного сектору, і багато інших моментів. В цьому контексті росіян не треба недооцінювати. У них багатий досвід: і бомбардування Воронежа, і підриви будинків своїх же, з власним мирним населенням, і багато інших сценаріїв”, – пояснив Юсов.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.