Росія оголосила про плани вийти з Парламентської асамблеї ОБСЄ

Джерело: The Insider

Держдума РФ та Рада Федерації планують ухвалити рішення про вихід Росії з Парламентської асамблеї ОБСЄ. Це планують зробити до 21 лютого.

Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що Парламентська асамблея ОБСЄ є “політизованою організацією, яка діє під впливом Вашингтона”, і закликав до припинення співробітництва з нею.

Володін також зазначив, що Росія виступає одним з найбільших спонсорів Парламентської асамблеї ОБСЄ і вважає за доцільне припинити фінансування цієї організації.

Довідка. Парламентська асамблея ОБСЄ була створена у 1991 році з метою сприяння демократії та миру в Європі. Вона об’єднує 57 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі і працює над контролем за виконанням цілей ОБСЄ та запобіганням конфліктів.

Зважаючи на дії Росії у регіоні та її політику – вихід із Парламентської асамблеї ОБСЄ може зробити країну ще більш ізольованою на міжнародній арені.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.