Росія оголосила про плани вийти з Парламентської асамблеї ОБСЄ

Джерело: The Insider

Держдума РФ та Рада Федерації планують ухвалити рішення про вихід Росії з Парламентської асамблеї ОБСЄ. Це планують зробити до 21 лютого.

Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що Парламентська асамблея ОБСЄ є “політизованою організацією, яка діє під впливом Вашингтона”, і закликав до припинення співробітництва з нею.

Володін також зазначив, що Росія виступає одним з найбільших спонсорів Парламентської асамблеї ОБСЄ і вважає за доцільне припинити фінансування цієї організації.

Довідка. Парламентська асамблея ОБСЄ була створена у 1991 році з метою сприяння демократії та миру в Європі. Вона об’єднує 57 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі і працює над контролем за виконанням цілей ОБСЄ та запобіганням конфліктів.

Зважаючи на дії Росії у регіоні та її політику – вихід із Парламентської асамблеї ОБСЄ може зробити країну ще більш ізольованою на міжнародній арені.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.