Росія отримує верстати для ВПК з Тайваню в обхід санкцій – The Insider

Джерело: розслідування The Insider та тайванського видання The Reporter

Російська військова промисловість отримує сучасні верстати з Тайваню в обхід запроваджених Тайбеєм санкцій.

Відомо, що після повномасштабного вторгнення в Україну проти Росії введено велику кількість західних санкцій. До багатьох із них долучився і Тайвань, один із найбільших у світі виробників електроніки та мікрочіпів.

Утім, як встановили журналісти-розслідувачі, з Тайваню продовжують постачати до Росії верстати для металообробки, які використовуються у військовій промисловості. Попри те, що місцева адміністрація заборонила такі постачання, верстати продовжують потрапляти в РФ через треті країни, переважно через Туреччину.

У матеріалах вказано, що перепродаж приносить виробникам та посередникам високий прибуток. Зокрема верстат вартістю від 60 до 180 тисяч доларів у посередників у третіх країнах продали російському виробнику крилатих ракет і космічної техніки Корпорація “Комета” в Москві вже за мільйон доларів.

Видання наводить розповідь анонімного співробітника промислової асоціації Тайваню, який побував на виставці обладнання у континентальному Китаї у 2023 році. За його словами, через низький попит з боку Китаю виставку було заповнено російськими покупцями, готовими придбати верстати на місці та за готівку.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.