Росія планує приховану мобілізацію – Bild
Джерело: Bild
Москві необхідна мобілізація, вважають редактор Жоан Плауманн та військовий оглядач Юліан Рьопке. Згідно з міжнародними оцінками, з лютого 2022 року загинуло від 110 до 140 тисяч російських військових.
Прагнення Володимира Путіна збільшити чисельність військ в Україні очевидне: чоловіків залучають високими виплатами, на строковиків чинять тиск, щоб вони підписували контракти. Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявив, що Росія збільшила чисельність своїх військ в Україні з 400 тисяч осіб на початку року до 600 тисяч на сьогодні, а до кінця року планує довести цю кількість до 800 тисяч військовослужбовців.
Проте кошти, які мають російські регіони для набору контрактників, закінчується.
Назріває масштабна мобілізація. Є припущення, що Путін може використати наступ ЗСУ у Курській області, щоб призвати на службу більше росіян. Щоправда, зробити це, швидше за все, намагатимуться без офіційного оголошення, таємно, — пишуть аналітики.
Зауважимо, в Україні триває 921-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 616 тисяч осіб.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підтримує обговорення відправлення військ в Україну для навчання місцевих сил і закликав Захід припинити “окреслювати червоні лінії”.
- Столтенберг підтвердив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.