Росія планує скоротити експорт нафти у серпні цього року
Джерело: Reuters.
Наступного місяця, у серпні, Росія має намір скоротити експорт нафти із західних портів приблизно на 100 – 200 тисяч барелів на день порівняно з липнем, що свідчить про те, що Москва виконує свою обіцянку щодо нових скорочень разом з лідером експортерів нафти Саудівською Аравією.
За даними джерел Reuters, Росія вже доручила нафтовим компаніям скоротити плани постачань на наступний місяць.
Зазначається, що члени організації експортерів нафти ОПЕК+ скорочують постачання з листопада, щоб підтримати ціни. Цього місяця РФ пообіцяла скоротити експорт на 500 тисяч барелів на добу в серпні, а Саудівська Аравія продовжила скорочення видобутку на 1 млн барелів на добу.
Липневі навантаження нафти із західних портів, таких як Приморськ і Усть-Луга в Балтійському морі та Новоросійськ у Чорному морі, цього місяця впадуть до 1,9 млн барелів на добу порівняно з 2,3 млн барелів на добу в червні та 2,4 млн барелів на добу в травні.
Речник віцепрем’єр-міністра РФ Олександра Новака, який відповідає за відносини Москви з ОПЕК+ заявив, що російські компанії самі вирішуватимуть, чи скорочувати видобуток нафти в серпні, але завдання Росії – скоротити постачання на світові ринки.
Загальний експорт російської нафти та нафтопродуктів оцінюється в 7 мільйонів барелів на добу, але дані залишаються секретними після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- У Львівській області найбільша нафтогазовидобувна компанія України “Укрнафта” розпочала буріння нової свердловини.
- На Запоріжжі побудують сучасні електромережі відповідно до меморандуму про співпрацю з французькою компанією EDF International Networks. Після успішної реалізації пілотного проєкту його планується впровадити й в інших регіонах України.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.