Росія побудує АЕС для забезпечення енергетичних потреб Буркіна-Фасо

Джерело: BBC News

Військове керівництво західноафриканської країни Буркіна-Фасо підписало угоду з Росією про будівництво атомної електростанції для збільшення постачання електроенергії.

Хунта звернулася до Росії за економічною та військовою підтримкою після захоплення влади минулого року.

Буркіна-Фасо є однією з найменш електрифікованих країн у світі, лише 21% людей підключені до електроенергії.

Виконувач обов’язків президента Буркіна-Фасо капітан Ібрагім Траоре попросив Путіна підтримати його у створенні атомної електростанції в Буркіна-Фасо, яка, за його словами, допоможе задовольнити енергетичні потреби країни та сусідніх країн.

“У нас є критична потреба в енергії, це важливий момент для мене, тому що нам потрібно, якщо це можливо, побудувати атомну електростанцію в Буркіна-Фасо для виробництва електроенергії. Наша позиція є радше стратегічною, тому що ми знаходимося в центрі Західної Африки, і у нас є дефіцит енергії в цьому субрегіоні”, — сказав він.

Угода є частиною мети Буркіна-Фасо досягти 95% доступу до електроенергії для міських районів і 50% для сільських районів до 2030 року.

Росія також підписала угоду про будівництво електростанцій у Нігерії в тому ж році, але проєкт ще не почався.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Північна Корея відправила понад 150 повітряних куль зі сміттям на територію Південної Кореї. Це сталось після того, як КНДР пообіцяла “дати відповідь” на дії активістів з Південної Кореї, які розповсюджують листівки проти КНДР.