Росія побудує АЕС для забезпечення енергетичних потреб Буркіна-Фасо
Джерело: BBC News
Військове керівництво західноафриканської країни Буркіна-Фасо підписало угоду з Росією про будівництво атомної електростанції для збільшення постачання електроенергії.
Хунта звернулася до Росії за економічною та військовою підтримкою після захоплення влади минулого року.
Буркіна-Фасо є однією з найменш електрифікованих країн у світі, лише 21% людей підключені до електроенергії.
Виконувач обов’язків президента Буркіна-Фасо капітан Ібрагім Траоре попросив Путіна підтримати його у створенні атомної електростанції в Буркіна-Фасо, яка, за його словами, допоможе задовольнити енергетичні потреби країни та сусідніх країн.
“У нас є критична потреба в енергії, це важливий момент для мене, тому що нам потрібно, якщо це можливо, побудувати атомну електростанцію в Буркіна-Фасо для виробництва електроенергії. Наша позиція є радше стратегічною, тому що ми знаходимося в центрі Західної Африки, і у нас є дефіцит енергії в цьому субрегіоні”, — сказав він.
Угода є частиною мети Буркіна-Фасо досягти 95% доступу до електроенергії для міських районів і 50% для сільських районів до 2030 року.
Росія також підписала угоду про будівництво електростанцій у Нігерії в тому ж році, але проєкт ще не почався.
- В середу ввечері, 26 липня, солдати в Нігері заявили, що усунули президента Мохамеда Базума від влади.
- Хунти трьох західноафриканських країн – Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру – домовилися про створення військового союзу.
- G20 вирішили надати Африканському союзу статус постійного члена, який має Європейський Союз. За даними видання, лідери “Великої двадцятки” оголосять рішення під час саміту в Індії цими вихідними.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.