Військова група в Нігері стверджує, що скинула президента Мохамеда Базума в результаті спроби державного перевороту

Джерело: Al Jazeera
В середу ввечері, 26 липня, солдати в Нігері заявили, що усунули президента Мохамеда Базума від влади.
У заяві на національному телебаченні полковник-майор Амаду Абдрамане сказав, що “сили оборони та безпеки… вирішили покласти край режиму, з яким ви знайомі”.
“Це є результатом постійного погіршення ситуації з безпекою, поганого соціального та економічного управління”.
Солдат додав, що кордони країни закриті та по всій країні діє комендантська година. Також призупинено роботу всіх установ.
Коли Абдрамане зачитував свою заяву, поруч сиділи ще дев’ять інших людей в формі. Група, яка називає себе Національною радою захисту країни, застерегла від будь-якого іноземного втручання.
Невідомо, де перебував президент на момент оголошення Абдрамане.
“Я розмовляв із президентом Базумом раніше сьогодні вранці й чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати рішуче підтримують його як демократично обраного президента Нігеру”, — заявив державний секретар США Ентоні Блінкен журналістам у Новій Зеландії. “Ми закликаємо до його негайного звільнення”, – сказав він.
Військове захоплення влади стало сьомим державним переворотом у регіоні Західної та Центральної Африки з 2020 року.
Кореспондент Al Jazeera Майк Ханна сказала, що події в Нігері викликають велике занепокоєння у США та їхніх союзників.
“США мають дві бази безпілотників у Нігері. У них також близько 800 військовослужбовців, деякі з яких вважаються спецпідрозділом, який тренував нігерійську армію. По суті, Нігер є останнім союзником США, який залишився в цьому регіоні світу. Уряди сусідніх Малі і Буркіна-Фасо були повалені в результаті військового перевороту, і обидві ці країни вигнали французьких солдатів, які були там, і звернулися до підтримуваних Росією сил за захистом”, — сказала Ханна.
Організація Об’єднаних Націй також засудила переворот.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що “найрішучішим чином засуджує будь-які спроби захопити владу силою та підірвати демократичне управління, мир і стабільність у Нігері”.
Франція також “рішуче засудила всі спроби захоплення влади силою” в Нігері.
- У середу, 26 липня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав Ліберію під час третього турне країнами Африканського континенту.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним.
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.
Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.