Військова група в Нігері стверджує, що скинула президента Мохамеда Базума в результаті спроби державного перевороту

Джерело: Al Jazeera

В середу ввечері, 26 липня, солдати в Нігері заявили, що усунули президента Мохамеда Базума від влади.

У заяві на національному телебаченні полковник-майор Амаду Абдрамане сказав, що “сили оборони та безпеки… вирішили покласти край режиму, з яким ви знайомі”.

“Це є результатом постійного погіршення ситуації з безпекою, поганого соціального та економічного управління”.

Солдат додав, що кордони країни закриті та по всій країні діє комендантська година. Також призупинено роботу всіх установ.

Коли Абдрамане зачитував свою заяву, поруч сиділи ще дев’ять інших людей в формі. Група, яка називає себе Національною радою захисту країни, застерегла від будь-якого іноземного втручання.

Невідомо, де перебував президент на момент оголошення Абдрамане.

“Я розмовляв із президентом Базумом раніше сьогодні вранці й чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати рішуче підтримують його як демократично обраного президента Нігеру”, — заявив державний секретар США Ентоні Блінкен журналістам у Новій Зеландії. “Ми закликаємо до його негайного звільнення”, – сказав він.

Військове захоплення влади стало сьомим державним переворотом у регіоні Західної та Центральної Африки з 2020 року.

Кореспондент Al Jazeera Майк Ханна сказала, що події в Нігері викликають велике занепокоєння у США та їхніх союзників.

“США мають дві бази безпілотників у Нігері. У них також близько 800 військовослужбовців, деякі з яких вважаються спецпідрозділом, який тренував нігерійську армію. По суті, Нігер є останнім союзником США, який залишився в цьому регіоні світу. Уряди сусідніх Малі і Буркіна-Фасо були повалені в результаті військового перевороту, і обидві ці країни вигнали французьких солдатів, які були там, і звернулися до підтримуваних Росією сил за захистом”, — сказала Ханна.

Організація Об’єднаних Націй також засудила переворот.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що “найрішучішим чином засуджує будь-які спроби захопити владу силою та підірвати демократичне управління, мир і стабільність у Нігері”.

Франція також “рішуче засудила всі спроби захоплення влади силою” в Нігері.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.