Росія постачає пшеницю своєму союзнику в Африці, Малі – Bloomberg
Джерело: Bloomberg News
Росія постачає пшеницю в Малі, зміцнюючи зв’язки з одним зі своїх найсильніших африканських союзників. Відомо, що африканські країни були одними з тих, хто найбільше постраждав від зростання цін на продукти харчування через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Партія з 50 000 тонн зерна, призначеного для Малі, прибула з Росії в порт Конакрі у Гвінеї близько місяця тому.
“Пшеницю було продано п’яти різним млинам. Ще одна партія у 25 000 тонн знаходиться в Конакрі і незабаром має прибути в Бамако”, — сказав Саліф Фофана, представник малійської асоціації, яка займається зерном.
Пшениця була поставлена в Малі за ціною близько 220 доларів за тонну. Це значно нижче європейських цін на зерно, які зараз становлять близько 292 доларів за тонну.
На початку цього року Малі була однією з шести країн, які проголосували проти резолюції ООН про те, щоб Росія покинула територію України.
- Головне управління розвідки опублікувало секретну доповідь для кремлівської верхівки, яка розкриває як саме росіяни зривали “зернову угоду”.
- Британські розвідники пояснили, чому РФ почала завдавати ударів по Одещині після виходу з зернової угоди.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.