Росія продаватиме супутники трьом країнам Західної Африки

Джерело: ВВС

Малі, Нігер і Буркіна-Фасо оголосили про укладення угоди з Росією щодо придбання телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування.

Як зазначається, три західноафриканські країни, якими керують військові хунти, роками борються з ісламістськими повстанцями і звернулися до Росії за військовою підтримкою.

Зокрема, у понеділок, 23 вересня, міністри трьох країн зустрілися з представниками російського аерокосмічного агентства “Роскосмос” у столиці Малі Бамако, щоб обговорити цю угоду. За словами міністра фінансів Малі Алуссені Сану, ці супутники посилять охорону кордонів і національну безпеку в усіх трьох країнах, а також забезпечать зв’язок.

Також Сану зазначив, що супутники допоможуть їм здійснювати моніторинг і реагувати на повені, посухи, пожежі та інші надзвичайні ситуації.

Міністри трьох африканських країн заявили, що телекомунікаційні супутники полегшать трансляцію теле- і радіосигналів на території трьох країн. Очікується, що вони також надаватимуть послуги інтернету і телефонного зв’язку у важкодоступних і слаборозвинених районах Сахелю.

Малі, Нігер і Буркіна-Фасо торік утворили Альянс держав Сахелю, який спершу мав на меті посилити військову співпрацю, але з часом розширив свої цілі.

Своєю чергою, Росія прагне розширити присутність в Африці, особливо в Сахелі, відтоді, як відносини між цими країнами і їхніми західними союзниками погіршилися.

Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з американським колегою Джо Байденом. Лідери обговорили “план перемоги” України та подальшу підтримку США.

Малі, Нігер і Буркіна-Фасо оголосили про укладення угоди з Росією щодо придбання телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування.

Американський кримінально-драматичний серіал “Пінгвін”, заснований на однойменному персонажі коміксів DC, за перші 4 дні після виходу на різних стримінгових платформах зібрав 5,3 млн переглядів.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.