Росія продаватиме супутники трьом країнам Західної Африки
Джерело: ВВС
Малі, Нігер і Буркіна-Фасо оголосили про укладення угоди з Росією щодо придбання телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування.
Як зазначається, три західноафриканські країни, якими керують військові хунти, роками борються з ісламістськими повстанцями і звернулися до Росії за військовою підтримкою.
Зокрема, у понеділок, 23 вересня, міністри трьох країн зустрілися з представниками російського аерокосмічного агентства “Роскосмос” у столиці Малі Бамако, щоб обговорити цю угоду. За словами міністра фінансів Малі Алуссені Сану, ці супутники посилять охорону кордонів і національну безпеку в усіх трьох країнах, а також забезпечать зв’язок.
Також Сану зазначив, що супутники допоможуть їм здійснювати моніторинг і реагувати на повені, посухи, пожежі та інші надзвичайні ситуації.
Міністри трьох африканських країн заявили, що телекомунікаційні супутники полегшать трансляцію теле- і радіосигналів на території трьох країн. Очікується, що вони також надаватимуть послуги інтернету і телефонного зв’язку у важкодоступних і слаборозвинених районах Сахелю.
Малі, Нігер і Буркіна-Фасо торік утворили Альянс держав Сахелю, який спершу мав на меті посилити військову співпрацю, але з часом розширив свої цілі.
Своєю чергою, Росія прагне розширити присутність в Африці, особливо в Сахелі, відтоді, як відносини між цими країнами і їхніми західними союзниками погіршилися.
- Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю ABC News повідомив, що Росія використовувала китайські супутники для знімків українських ядерних об’єктів, що створює загрозу можливих ударів по них.
Протягом березня до проєкту “Хочу найти” подали рекордні 10 тисяч заявок про зниклих безвісти російських військових.
Низка телеграм-каналів поширила неправдиве повідомлення про Петра Порошенка та його партію “Євросолідарність”. У політсилі наголосили, що в одному цьому дописі – 13 фейків, з яких 5 лише у заголовку.
Україна отримала 1 мільярд євро від Європейського Союзу — третій транш макрофінансової допомоги за рахунок російських активів.
Китай почав блокувати певний контент, пов’язаний з тарифами, у соціальних мережах після введення нових американських тарифів на десятки країн, зокрема 104%-го мита на китайські товари.
Міністерство фінансів Китаю оголосило про введення 84% мита на всі товари, що імпортуються з США.