Росія продовжує розширювати свою військову присутність в Африці – АР

Джерело: АР

Росія, обходячи санкції, активно зміцнює свою військову присутність в Африці, постачаючи сучасне озброєння до зон конфлікту на південь від Сахари та посилюючи вплив підконтрольних Кремлю збройних формувань.

Москва обходить західні санкції, використовуючи вантажні судна для транспортування танків, бронетехніки, артилерії та іншого стратегічного обладнання до країн Західної Африки.

Associated Press, спираючись на супутникові знімки та дані радіосигналів, відстежило конвой російських вантажних суден, які майже місяць прямували з Балтійського моря. За інформацією європейських військових джерел, на борту перебували гаубиці, системи радіоелектронної боротьби та інше військове спорядження.

Ці поставки, ймовірно, спрямовані на посилення Російського африканського корпусу в умовах наростального геополітичного суперництва з США, Європейським Союзом та Китаєм за вплив на африканському континенті.

Російський Африканський корпус, пов’язаний із секретним підрозділом російської армії, активно розширюється на тлі виведення американських і європейських військ із регіону.

Малі, Буркіна-Фасо та Нігер понад десять років ведуть боротьбу з бойовиками, пов’язаними з Аль-Каїдою та “Ісламською державою”. Якщо раніше ці країни співпрацювали з найманцями, пов’язаними з Кремлем, то нині Росія дедалі частіше розгортає в Африці регулярні підрозділи та розвідувальні служби.

Російські танкери “Балтійський лідер” і “Патрія”, які перебувають під західними санкціями, наприкінці травня прибули до порту Конакрі у Гвінеї, де розвантажилися.

Ще в січні інші судна доставили до цього ж порту танки, гаубиці, бронетехніку та інше обладнання, яке згодом вантажівками переправили до Малі.

Після останньої поставки в Конакрі, вантажівки, що перевозили бронетехніку, гаубиці та інше обладнання російського виробництва, знову були помічені на сухопутному маршруті до Малі.

AP ідентифікувало серед доставленого вантажу бронетранспортер БТР-80 з обладнанням для радіоперешкод, броньовані машини “Спартак” та інші БТРи, деякі з гарматами. Також були напівнадувні човни, один із них з російським прапором, автоцистерни з написами російською мовою.

За словами військових джерел, Росія постачає найсучасніше озброєння, зокрема артилерію та засоби РЕБ саме своєму Африканському корпусу, а не малійській армії. Ймовірно, корпус також отримав авіапідтримку: супутники зафіксували винищувач-бомбардувальник Су-24 на базі в Бамако.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.