Росія скаржиться на союзників України в ООН: «Не засудили штурм Курської області»
Джерело: Reuters
13 серпня Росія розкритикувала західних союзників України в Організації Об’єднаних Націй за те, що вони, мовляв, “не засудили наступ Києва на Курську область РФ”.
Союзники України в Раді Безпеки ООН, зокрема Сполучені Штати, Франція та Велика Британія, твердо підтримали Київ під час неформального засідання Ради, скликаного Росією. Про Курську операцію не згадували.
Ми не будемо визнавати агресора жертвою, — заявив високопоставлений словенський дипломат Клемен Поніквар, один із кількох членів, котрі звинуватили Росію в лицемірстві, подвійних стандартах і марнуванні часу Ради безпеки.
Тисячі українських армійців розпочали несподівану атаку тиждень тому. Президент Росії Володимир Путін заявив, що цей крок був спрямований на покращення переговорної позиції Києва перед можливими перемовинами та уповільнення просування російських військ уздовж фронту.
Ми не почули жодного слова засудження цих дій від західних спонсорів київського режиму, які продовжують приховувати жахливі злочини своєї маріонетки, – поскаржився на засіданні заступник посла Росії в ООН Дмитро Полянський.
Під час неформального засідання ради американські, британські та французькі дипломати висунули звинувачення на адресу Росії в порушеннях в Україні міжнародного гуманітарного права та прав людини.
Немає сумніву щодо того, яка країна вчинила численні добре задокументовані звірства, включаючи воєнні злочини та злочини проти людяності, на суверенній території України, — сказав американський дипломат Калеб Пайн. — Ця країна — Росія.
Також Франція продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, заявила дипломатка Кларис Паоліні.
Своєю чергою, британська дипломатка Кейт Джонс додала: “Ми ніколи не послабимо нашої підтримки України “стільки, скільки буде потрібно” для забезпечення справедливого та сталого миру на основі принципів Статуту ООН і міжнародного права”.
Дипломати з Сирії, Білорусі та Північної Кореї виступили на підтримку Росії.
7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.
Своєю чергою, речник Єврокомісії Петер Стано прокоментував події в Курській області. Посадовець заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися, включно з ударами по агресору на його території.
8 серпня заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх наголосила, що наступ українських військ на російську Курську область “відповідає нашій політиці”.
Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.
Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.
Зауважимо, 12 серпня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ, на якій серед головного – заслухав доповідь Головкома Олександра Сирського про ситуацію у Курській області, тим самим офіційно підтвердив, що ЗСУ проводять наступ на території РФ.
Вже 13 серпня Головнокомандувач ЗСУ доповів, що станом на сьогодні під контролем української армії перебуває 74 населених пункти Курщини.
Раніше The Economist зауважив, що шестиденна операція України в Росії просувалася швидше, ніж багато хто осмілювався навіть подумати. Напад, оповитий таємницею, застав Кремль зненацька. Близько 76 000 місцевих жителів втекли, а російська влада оголосила там надзвичайний стан.
Українська влада та військові, як і раніше, не називають мети операції ЗСУ в Курській області. Але якщо одна з них – відтягнути російські війська з тих ділянок фронту, де обороні зараз доводиться нелегко, результат поки що неоднозначний. На найскладнішому для ЗСУ напрямку, Донецькому, наступ російської армії триває. Але, схоже, деякі підрозділи РФ таки перекинула під Курськ із Харківської області.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
Президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.
Архип Куїнджі – український художник родом із Маріуполя, чиї пейзажі здобули міжнародне визнання. У своїх роботах митець нерідко зображував Чорне море, Кримські гори, Дніпро та рідне місто. На початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали його роботи, що знаходились у Маріуполі, а музей, присвячений життю й творчості митця, зруйнували.
До дня народження Архипа Куїнджі розповідаємо, як маловідомий самоук з України, попри труднощі та невдачі, став всесвітньо визнаним художником.
Лівобережжя Херсонщини залишається однією з найбільш укріплених зон противника – саме тут російські війська закріпилися…
ХАМАС заявив, що восьмеро ізраїльських заручників, які залишалися в полоні, загинули. Ізраїль поки не приймає цю інформацію як остаточне підтвердження. Про це повідомила ізраїльська влада, посилаючись на інформацію, надану терористичною організацією ХАМАС.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко окреслив кілька основних принципів, котрі є безкомпромісними для України: суверенітет, територіальна цілісність, санкції проти РФ, членство в НАТО та ЄС.