Росія спричиняє глобальну продовольчу кризу через вихід із зернової угоди – Жозеп Боррель
Джерело: Reuters
У четвер, 20 липня, верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Росія несе відповідальність за серйозну світову продовольчу кризу, через призупинення дії угоди щодо експорту українського зерна через Чорне море.
“Ми вже знаємо, що це призведе до великої продовольчої кризи у світі”, — сказав Боррель.
Він також звинуватив Росію в навмисному нападі на зернові склади в Одесі, що, за його словами, ще більше поглибить продовольчу кризу.
- Дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
- Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь повідомив, що п’ять центральноєвропейських членів ЄС спільно попросять Європейський Союз у середу, 19 липня, продовжити заборону на імпорт українського зерна після кінцевого терміну, який закінчується 15 вересня, щоб уникнути серйозних збоїв на ринку.
- Міністр сільського господарства Угорщини відвідає Туреччину для переговорів щодо Чорноморської зернової угоди.
Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.
Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.
Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).