Росія спричиняє глобальну продовольчу кризу через вихід із зернової угоди – Жозеп Боррель

Джерело: Reuters

У четвер, 20 липня, верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Росія несе відповідальність за серйозну світову продовольчу кризу, через призупинення дії угоди щодо експорту українського зерна через Чорне море.

“Ми вже знаємо, що це призведе до великої продовольчої кризи у світі”, — сказав Боррель.

Він також звинуватив Росію в навмисному нападі на зернові склади в Одесі, що, за його словами, ще більше поглибить продовольчу кризу.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.