Росія стала активніше глушити GPS — МЗС Фінляндії

Джерело: Yle

Міністрка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен висловила занепокоєння щодо збільшення випадків глушіння GPS, які, за її словами, стали частішими та інтенсивнішими протягом тривалого часу. Така активність з боку Росії фіксується в регіоні Фінської затоки та уздовж східного кордону Фінляндії.

“Я не збираюся називати точний час, але очевидно, що масштаби GPS-перешкод під час російсько-загарбницької війни розширилися, а також багато в чому змінили свою форму”, — зазначила Валтонен.

Вона також повідомила, що пілоти фіксують сотні випадків втручання в GPS у фінському повітряному просторі протягом останнього року.

За словами Валтонен, хоча такі перешкоди можуть вплинути на цивільну авіацію — серйозного приводу для занепокоєння громадянам немає. Влада має ситуацію під контролем і реагує на неї адекватно.

Вона також наголосила, що, хоча нині можуть спостерігатися тимчасові збої в роботі різних пристроїв, повітряний рух у Фінляндії залишається безпечним. Також літаки обладнані альтернативними системами навігації для випадків, коли GPS недоступний.

На її думку, втручання можуть бути пов’язані з бажанням Росії захистити власну критичну інфраструктуру, але ступінь навмисності чи необережності цих дій не є першочерговим питанням для фінської влади.

Водночас Фінляндія активно співпрацює з ЄС і НАТО, щоб повідомляти про ці проблеми і продовжити забезпечувати безпеку своїх громадян та інфраструктури. Ця ситуація також була обговорена на рівні уряду та з Міністерським комітетом із закордонних справ і політики безпеки. На засіданні також обговорювалася відповідь на призупинення Finnair рейсів до Тарту через зазначені перешкоди GPS.

Колишню українську спортсменку з Криму заочно засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її визнали винною у пособництві державі-агресору.

Велика Британія не розглядає можливість запровадження відповідних мит у відповідь на рішення США щодо оподаткування імпорту сталі та алюмінію. Міністр фінансів Рейчел Рівз заявила, що британський уряд сподівається досягти домовленості з Вашингтоном, щоб уникнути цих тарифів.

Лідери Європейського Союзу пообіцяли вжити заходів у відповідь на запровадження президентом США Дональдом Трампом 25% мит на сталь та алюміній зі всього світу.

Україна розвиватиме прикордонну інфраструктуру та логістику. Зокрема до 2023 року планується оновити 29 наявних і збудувати 17 нових пунктів пропуску.

Україна отримає 8,8 мільярда японських єн (близько 58 мільйонів доларів) грантової допомоги від уряду Японії. Відповідний проєкт угоди затвердив Кабінет Міністрів.