Росія стала головним постачальником нафти в Китай – Reuters

Джерело: Reuters

Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.

Згідно з даними китайської митниці, минулого року Росія поставила до Китаю рекордні 107,02 млн метричних тонн сирої нафти, що еквівалентно 2,14 млн барелів на день. Тоді як імпорт із Саудівської Аравії, раніше найбільшого постачальника Китаю, впав на 1,8% до 85,96 млн тонн, поступившись своєю часткою ринку дешевшої російської нафти.

“Російська нафта, відкинута багатьма міжнародними покупцями після запровадження західних санкцій як відповіді на повномасштабне вторгнення РФ в Україну в 2022 році, більшу частину минулого року торгувалася зі значним дисконтом до міжнародних еталонів в умовах нав’язаного Заходом обмеження цін”, – йдеться в повідомленні.

Як розповіли в інформагентстві, щоб не порушувати західні санкції, китайські нафтопереробні компанії використовують посередників-трейдерів для доставки і страхування російської нафти. Водночас покупці використовують води біля берегів Малайзії в якості перевалочного пункту для вантажів з Ірану і Венесуели, що потрапили під санкції.

  • Розташований серед апельсинових гаїв південного узбережжя Туреччини, стоїть малоймовірний плацдарм для продажу енергії Москві, місце, звідки замасковане російське паливо доставляється європейським покупцям — і нібито навіть американським військовим.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.