Росія стала головним постачальником нафти в Китай – Reuters
Джерело: Reuters
Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Згідно з даними китайської митниці, минулого року Росія поставила до Китаю рекордні 107,02 млн метричних тонн сирої нафти, що еквівалентно 2,14 млн барелів на день. Тоді як імпорт із Саудівської Аравії, раніше найбільшого постачальника Китаю, впав на 1,8% до 85,96 млн тонн, поступившись своєю часткою ринку дешевшої російської нафти.
“Російська нафта, відкинута багатьма міжнародними покупцями після запровадження західних санкцій як відповіді на повномасштабне вторгнення РФ в Україну в 2022 році, більшу частину минулого року торгувалася зі значним дисконтом до міжнародних еталонів в умовах нав’язаного Заходом обмеження цін”, – йдеться в повідомленні.
Як розповіли в інформагентстві, щоб не порушувати західні санкції, китайські нафтопереробні компанії використовують посередників-трейдерів для доставки і страхування російської нафти. Водночас покупці використовують води біля берегів Малайзії в якості перевалочного пункту для вантажів з Ірану і Венесуели, що потрапили під санкції.
- Розташований серед апельсинових гаїв південного узбережжя Туреччини, стоїть малоймовірний плацдарм для продажу енергії Москві, місце, звідки замасковане російське паливо доставляється європейським покупцям — і нібито навіть американським військовим.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.