Росія створює «волонтерські» групи для патрулювання поблизку кордону з Естонією – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Росія формує “волонтерські” мобільні групи для патрулювання прикордонних районів та критичної інфраструктури. Зокрема, йдеться про територію неподалік від кордону з Естонією.

За даними аналітиків, про відповідний набір охочих оголосив губернатор Псковської області. Попередньо, до “добровольчих загонів” встигли записатися близько 800 громадян.

“Патрулі складатимуться з груп із 50 осіб, розподілених між кількома муніципалітетами, які патрулюватимуть прикордонні райони та критичну інфраструктуру, зокрема аеропорти та авіабази”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що така ідея з’явилася у російської влади після новини про пошкодження двох транспортних літаків Іл-76 CANDID 29 серпня 2023 року. Так, РФ має на меті максимально захистити місцеву авіабазу “Хрести”. Фахівці вважають, ймовірно, цей об’єкт атакували саме з території Російської Федерації, адже БПЛА мають обмежений радіус дії.

“Створення цих добровольчих патрулів безпеки, ймовірно, діятиме як стримуючий фактор і забезпечуватиме певний рівень захисту від безпілотників, якими зазвичай керують в безпосередній близькості від авіабази”, – зауважили у відомстві.

При цьому аналітики додали, що попри такі спроби РФ захистити власну територію, стрілецька зброя показала себе, як малоефективний засіб проти дронів. Тому Росії необхідно потрібно задіяти більше систем ППО та інших засобів для дистанційного виявлення та знищення дронів.

Водночас спроба організувати подібні патрулі саме за рахунок волонтерів вказує на те, що російській ФСБ не вистачає навчених кадрів, щоб довірити таку справу.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.