Росія та Китай стоять за більшістю кібератак на вибори у світі – канадська розвідка

Джерело: Центр з безпеки комунікацій

Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.

“З 2021-го року підтримувані державами кіберзловмисники, пов’язані із Росією та Китаєм, продовжують чинити більшість кіберзловмисної діяльності, направленої проти іноземних виборів”, – йдеться у заяві.

Як повідомляється, російські й китайські хакери намагаються здійснювати DDoS атаки на сайти виборчих органів, отримувати доступ до особистої інформації виборців та шукати вразливості електронних систем голосування.

“Найімовірніше, що протягом наступних двох років Росія та Китай продовжать нести відповідальність за більшість зловмисних кібернетичних дій проти іноземних виборів, зосередившись на державах, які мають для них стратегічне значення”, – наголосили у відомстві.

Окрім того, там підкреслили, що минулого року джерело походження 85% зловмисних кібернетичних дій проти виборів виявити не вдалося.

“Коли ж винуватців вдавалося встановити, то протягом двох з половиною років було доведено активну діяльність проти іноземних виборів лише двома державами: Росією та Китаєм. За нашими оцінками, ймовірно, що кіберзловмисники все частіше використовують техніки приховування і\або віддають свою кібернетичну діяльність на аутсорсинг, щоб завадити ідентифікації або приховати зв’язки із іноземними урядами”, – мовиться у звіті.

Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що його прізвище прибрали з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Він вважає, що причиною цьому може бути конфлікт з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за власним бажанням йде з посади першого заступника міністра оборони України.

Дослідники виявили, що наявність домашніх тварин може так само позитивно впливати на психологічне здоров’я людини, як і шлюб чи зустріч з друзями.

У місті Шпола, що на Черкащині, в міській раді понад 5 років “працює” кіт Мурчик.

Засновника і колишнього гендиректора стартапу Nate Альберта Санігера обвинуватили в ошуканні інвесторів. Його застосунок для шопінгу нібито зі штучним інтелектом виявився групою філіппінців, які вручну виконували завдання.