Росія вдається до відчайдушних заходів для вербування солдатів – The Economist

Джерело: The Economist

У російських телешоу часто транслюють дружин і матерів призовників, де учасники мають згадати про “героїзм” своїх чоловіків і синів та розповісти “сльозливі історії”, які стануть супроводом планів Кремля заохотити більше молодих людей воювати проти України.

У вересні минулого року Володимир Путін шокував російську громадськість, оголосивши “часткову мобілізацію”, порушивши дану раніше обіцянку про те, що громадяни зможуть “спостерігати за війною не виходячи з дому”, без необхідності відправляти людей на обов’язкову військову службу або призвати резервістів. 

Перша хвиля мобілізації дала принаймні 300 000 підкріплень. Погано навчені та погано оснащені, багато з них були вбиті або поранені. 

“У минулому вони шукали низьких плодів. Тепер вони закидають сітку набагато ширше”, — каже Григорій Свердлін, який керує волонтерською організацією “Ідіте лесом”, яка допомагає людям уникнути примусу воювати за Росію.

 З весни минулого року кількість звернень за його допомогою зросла більш ніж удвічі.

На відміну від українських командирів, які намагаються зберегти життя, російська армія покладається на, на її думку, невичерпний людський ресурс, який можна кинути на війну.

В Росії з’явилися пропагандистські відео, які рекламують переваги заміни роботи таксиста, фітнес-інструктора чи охоронця в супермаркеті на роботу воїна. 

Кремль також почав закладати основу для ефективнішої мобілізації. Раніше резервістів можна було призвати лише після того, як вони фізично отримали призовні документи. Тисячі людей уникли цього, покинувши свої зареєстровані адреси; деякі втекли з країни. Але з квітня резервісти несуть відповідальність з моменту видачі призовною комісією повідомлення, незалежно від того, отримали вони його чи ні. Позовні листи тепер можна подати в електронному вигляді або опублікувати на державному веб-порталі. До того ж наявність кількох дітей або непрацездатних осіб більше не є підставою для звільнення.

Міністерство оборони каже, що останній призов на військову службу склав трохи більше 140 000 молодих чоловіків; реальна цифра, швидше за все, буде нижчою. 

Молодих людей, які мало знають про свої права та мають обмежені можливості зв’язатися зі своїми родинами чи адвокатами, обманюють або погрожують підписати контракт, підтверджує один молодий чоловік із півдня Росії, якому вдалося втекти за допомогою “Ідіте Лесом”.

Одним із стримуючих факторів мобілізації є кількість навчальних центрів. Ще гостріше відчувається нестача офіцерів. Ось чому Кремль підвищив вік колишніх професіоналів, які можуть бути призвані, до 65 років. Павло Лузін, запрошений науковець Флетчерської школи права та дипломатії, каже, що “вони прочісують останнє радянське покоління”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.