Росія вдосконалила свої касетні бомби, що дозволить скидати їх за багато км від цілі

Джерело: Міноборони Великої Британії

У британській розвідці зауважили, що російські окупанти почали все частіше застосовувати на фронті касетні бомби RBK-500 вагою 500 кг.

Залежно від виду, така бомба викидає від 100 до 350 суббоєприпасів.

Кожен суббоєприпас, своєю чергою, зазвичай детонує або сотнями високошвидкісних осколків, або одним більшим протитанковим зарядом.

Повідомляється, що RBK-500 розгорнуто проти українських сил на Вугледарському напрямку та поблизу Авдіївки.

“Існує реалістична ймовірність того, що, як і у випадку з іншими бомбами, що скидаються з повітря, Росія, ймовірно, нещодавно інтегрувала в RBK-500 комплект керованого дистанційного планування UMPC”, – додали фахівці.

Завдяки таким оновленням, літак, який випускає бомбу, тепер може робити це за багато км від своєї цілі. Однак, додали фахівці, загалом російські плануючі бомби показали досить низьку точність.

“Однак, завдяки великій кількості суббоєприпасів, один RBK-500 може завдати шкоди на площі в кілька сотень метрів, збільшуючи ймовірність завдати принаймні деякої шкоди призначеній цілі”, – резюмували експерти.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.