Росія вербує сирійців для війни проти України – ГУР
Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України
За даними української розвідки, РФ вербує громадян Сирії для участі у війні проти України.
У ГУР зазначили, що росіяни вже завербували близько 100 сирійців, які зараз проходять тренування з акцентом на ведення бойових дій у міській забудові на сирійській території, неподалік міста Алеппо та аеродрому “Kuweires”.
Після завершення вишколу сирійських найманців доправлять на авіабазу Хмеймім, а звідти ― на територію РФ.
Вже у Росії вони отримають паспорти РФ та будуть мобілізовані до війська окупантів.
В українській розвідці додали, що росіяни обіцяють сирійцям роботу охоронців на нафтопереробних об’єктах в Якутії, а потім заманюють на “більш високооплачувану роботу” до Бурятії.
“В місті Улан-Уде паспортизованих найманців чекає мобілізація до складу 5-ї окремої гвардійської танкової бригади ЗС РФ (в/ч 46108) та подальша участь у бойових діях в Україні. Рекрутинг сирійців на війну свідчить про погіршення морально-психологічного стану російських окупаційних військ через масштабні втрати та необхідність їх поповнювати для подальших м’ясних штурмів”, – резюмували у ГУР.
- За даними ГУР МОУ, в російському Енгельсі розстріляли командира екіпажу стратегічного бомбардувальника Ту-95.
- В українській розвідці повідомили про пожежі на російській залізниці, влаштовані противниками режиму президента РФ Володимира Путіна.
Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.