Росія вшестеро збільшила темпи набору контрактників для війни

Джерело: росЗМІ

У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.

Про це зокрема свідчать дані про витрати федерального бюджету РФ.

Так, за перші шість місяців цього року контракт з міноборони РФ уклали 166,2 тис. осіб, тоді як у 2023 році на службу за контрактом за аналогічний період пішли 26,7 тис. росіян — у шість разів менше. Ці дані можуть не відображати точну кількість нових контрактників, оскільки через затримки з виплатами частина осіб потрапляє до статистики не за актуальний, а за наступний квартал.

Російська влада, сподіваючись набрати якнайбільше “гарматного м’яса” для відправки на війну проти України, минулого літа збільшила розмір виплат за підписання контракту, внаслідок чого середня регіональна виплата зросла вчетверо з початку року і з урахуванням федеральної частини досягла 1 млн рублів.

З липня 2023 року по червень 2024-го виплати російським військовим на війні проти України, включаючи виплати у разі поранення та загибелі, досягли загалом 3 трлн руб. Це майже третина рекордного з радянських часів військового бюджету Росії, який становить 10800000000000 руб (119268973800 дол), також близько 8% федерального бюджету і приблизно 1,5% російського ВВП.

Раніше ми повідомляли, що російський президент Володимир Путін підписав указ про подвоєння авансових виплат тим, хто погодиться піти на війну проти України. Цей крок, ймовірно, полегшить пошук добровольців для війни, проте створить дисбаланс у російській економіці.

Відтепер росіяни, які підпишуть контракт з армією, отримають аванс у сумі 400 000 рублів ($4 651). Щобільше, в указі мовиться, аби регіональна влада також видавала бонус добровольцям із місцевого бюджету, щонайменше такою ж сумою.

Мінімальні щомісячні виплати російським військовим, які беруть участь у війні проти України, становлять 204 000 рублів. Новий указ підвищує мінімальну річну зарплату у перший рік служби до 3,25 млн рублів (37 791 долара). А щомісячна зарплата офіцерів буде ще вищою та залежатиме від їхнього звання.

Російські офіційні особи кажуть, що цього року близько 190 000 осіб зголосилися воювати в Україні. Минулого року контракт підписали 490 000 росіян.

Також стало відомо, що Росія планує набрати до армії 420 тисяч контрактників до кінця цього року, що вплине на робочу силу в низці невійськових галузей.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.