У РФ прогнозують «тиху кризу» в економіці вже у 2024 році

Джерело: The Moscow Times

Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.

Такий висновок зробили аналітики близького до влади РФ Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування.

Зауважується, що, попри номінальне прискорення зростання кредитного портфеля банків, реальна його динаміка сповільнюється на тлі зростання інфляції, що аналітики називають “ознакою майбутнього охолодження”.

Так, після підвищення відсоткових ставок услід зростанню інфляції “позичальники з високим борговим навантаженням, можуть постати перед неможливістю коштом залучення нових запозичень покрити виплати боргом”.

Аналітики охрестили ймовірний сценарій “тихою кризою”. Як наслідок: відбуватиметься зростання простроченої заборгованості за невеликими кредитами та низка вимушених реструктуризацій за великими позиками.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.