Росія використовує в Україні вдосконалені ударні гелікоптери Ка-52 – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

Британські розвідники зауважили, що Росія посилила свої війська у Запорізькій області, надавши їм модифіковані ударні гелікоптери Ка-52.

За жданими фахівців, в той час, коли ЗСУ продовжують контрнаступальні операції у запорізькій області, однією з найвпливовіших російських систем озброєння у цьому районі є ударний гелікоптер Ка-52.

Найімовірніше, що від початку повномасштабного вторгнення РФ втратила близько 40 таких гелікоптерів, проте вони завдали Україні чималих збитків.

Останніми місяцями Росія, посилила свої війська на півдні принаймні невеликою кількістю абсолютно нових варіантів Ка-52М: сильно модифікованого літака, вдосконаленого на досвіді Росії в Сирії.

Докази, що підтверджують використання нового варіанту Ка-52 в Україні, включають фотографії, опубліковані в соціальних мережах, на яких екіпаж позує біля нового літака та дякує добровольцям.

Ще одним ключовим удосконаленням парку Ка-52 є інтеграція нової протитанкової ракети LMUR, яка має радіус дії приблизно 15 км. Екіпажі Ка-52 швидко використали можливості для запуску цієї зброї за межі радіуса дії української ППО

  • 25 липня начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1-го рангу Наталя Гуменюк зазначила, що через сезон “бавовни” росіяни стали відчувати “снарядний голод” на лівобережжі Херсонщини.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.