Росія виробляє 2000 шахедів на місяць – Defense Express

Джерело: Defense Express

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

Фото, зроблене агенцією Anadolu та розповсюджене через Getty Images, підтверджує послідовність нумерації.

За умови, що нумерація без пропусків, це означає, що Росія виготовила понад 10 тисяч “Шахедів” у 2024 році, зокрема завдяки виробничим потужностям у технопарку “Алабуга”. Для порівняння, ще у лютому дрони з індексом “Ы” мали номери понад 2600, а в жовтні — вже понад 7000. Темпи виробництва на кінець року досягли приблизно 2000 одиниць щомісяця, що вдвічі більше за попередні показники.

Раніше РФ використовувала дрони з індексом “М”, виключно іранської збірки. Згодом з’явилися “К” та “КБ”, що частково виготовлялися у Росії, однак нині ці серії більше не зустрічаються.

Аналітики зауважили, що російське виробництво “Шахедів” виконало план на рік раніше: “Алабуга” мала виготовити 6000 одиниць лише до вересня 2025 року.

У цьому контексті атаки на цей об’єкт, зокрема операція ГУР МОУ зі знищення складів із комплектуючими, відіграють критичну роль у зменшенні темпів виробництва дронів ворога, — додали у повідомленні.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.