Восени Росія випустила по Україні вчетверо більше дронів та ракет проти минулого року
Джерело: The Wall Street Journal
Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.
Як зауважується, ворог залучив безпрецедентну кількість іранських безпілотників Shahed, а також дронів, побудованих на їх основі на заводі в ОЕЗ “Алабуга”, збільшилася і кількість балістичних ракет. Одна з нових тактик — флотилії дешевих безпілотників-приманок, які покликані викликати на себе вогонь ППО та виснажити українські сили.
За словами українського посадовця, в “Алабузі” може вироблятися 1200 дронів на місяць. У російській версії, за його словами, використовуються інші електронні компоненти, ніж в іранських.
Зокрема за минулі три місяці 92% усіх випущених боєприпасів далекого радіусу дії були безпілотниками та приманками. Іноді до половини усіх запущених дронів можуть бути хибними цілями. У листопаді, рекордному за кількістю прильотів, Сили оборони збили 1338 ударних далекобійних дронів, ще 944 були “втрачені” (так говорять про приманки та апарати, нейтралізовані засобами радіоелектронної боротьби), і 88 збити не вдалося.
Водночас допомагає те, що якість частини російських дронів впала через заміну компонентів на тлі нестачі західних деталей.
Нині відсоток нейтралізації дронів у ЗСУ високий: 93% у жовтні та 96,3% у листопаді. Тоді як гірші справи з ракетами. Особливо складним виявився жовтень, коли було збито лише 8,3% балістичних та гіперзвукових ракет та 16,1% — крилатих; ситуацію вдалося покращити у листопаді — до 48% та 86,2% відповідно.
- З початку повномасштабного вторгнення російська армія випустила по території України понад 10 тисяч ракет різних типів та понад 13 тисяч безпілотників. Загальна вартість боєприпасів, витрачених на руйнування, перевищила 18 мільярдів доларів.
- Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
- Британська розвідка проаналізувала, який вплив на російську економіку матиме збільшення військових витрат в РФ.
- Попри усі заходи російської влади, зростання цін в РФ не бажає сповільнюватись, свідчать дані росстату. Зокрема у вересні інфляція становила 0,87%, або рівно 6% у річному вираженні — це помітно більше, ніж очікували аналітики.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.