Восени Росія випустила по Україні вчетверо більше дронів та ракет проти минулого року

Джерело: The Wall Street Journal

Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.

Як зауважується, ворог залучив безпрецедентну кількість іранських безпілотників Shahed, а також дронів, побудованих на їх основі на заводі в ОЕЗ “Алабуга”, збільшилася і кількість балістичних ракет. Одна з нових тактик — флотилії дешевих безпілотників-приманок, які покликані викликати на себе вогонь ППО та виснажити українські сили.

За словами українського посадовця, в “Алабузі” може вироблятися 1200 дронів на місяць. У російській версії, за його словами, використовуються інші електронні компоненти, ніж в іранських.

Зокрема за минулі три місяці 92% усіх випущених боєприпасів далекого радіусу дії були безпілотниками та приманками. Іноді до половини усіх запущених дронів можуть бути хибними цілями. У листопаді, рекордному за кількістю прильотів, Сили оборони збили 1338 ударних далекобійних дронів, ще 944 були “втрачені” (так говорять про приманки та апарати, нейтралізовані засобами радіоелектронної боротьби), і 88 збити не вдалося.

Водночас допомагає те, що якість частини російських дронів впала через заміну компонентів на тлі нестачі західних деталей.

Нині відсоток нейтралізації дронів у ЗСУ високий: 93% у жовтні та 96,3% у листопаді. Тоді як гірші справи з ракетами. Особливо складним виявився жовтень, коли було збито лише 8,3% балістичних та гіперзвукових ракет та 16,1% — крилатих; ситуацію вдалося покращити у листопаді — до 48% та 86,2% відповідно.

Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.

У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону. 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.