Росія заборонила в’їзд деяким молдовським посадовцям

Джерело: Yeni Şafak

18 серпня Росія заборонила в’їзд деяким молдовським чиновникам у відповідь на рішення країни скоротити кількість співробітників російського посольства в Кишиневі.

“(Посла Молдови у Москві) Ліліана Дарія поінформовано про те, що низці офіційних осіб Республіки Молдова закрито в’їзд до Російської Федерації”, – йдеться в повідомленні російського МЗС.

У липні МЗС Молдови оголосило про скорочення дипломатичного персоналу Росії в країні з 80 до 25 через “численні недружні дії”.

У виданні зазначають, що відносини між Росією та Молдовою  останнім часом значно погіршилися.

Президентка Молдови Мая Санду засудила вторгнення Росії в Україну, а також публічно звинуватила Росію в спробі організувати “дестабілізацію” Молдови.

Росія заперечує ці звинувачення.

ДОВІДКОВО. 14 серпня двадцять два російські дипломати вилетіли зі столиці Молдови Кишинева, оскільки відносини між двома країнами погіршилися після того, як минулого місяця Молдова наказала Москві відкликати більшу частину своїх представників.

Офіційні особи Молдови заявили, що скорочення штату посольства Росії з 80 до 25 осіб дозволить встановити паритет із посольством Молдови у Москві.

Молдова постраждала від повномасштабної війни Росії проти сусідньої України, а її проєвропейська президентка Майя Санду засудила вторгнення та звинуватила Москву в спробах дестабілізувати її країну.

Джерело в аеропорту Кишинева повідомило Reuters, що літак зі співробітниками посольства вилетів до російського міста Сочі, звідки продовжить курс до Москви.

З дипломатами також виїхали 23 співробітники служби технічної підтримки та їхні родини.

За даними МЗС Молдови, з 15 серпня в Кишиневі можуть залишатися не більше 10 російських дипломатів і 15 осіб допоміжного персоналу.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.