Посольство Росії в Молдові призупиняє надання консульських послуг

Джерело: пресслужба РФ у Молдові

Посольство Росії в Молдові оголосило про тимчасове припинення запису на прийом з консульських питань.

Ситуація пов’язана з розпорядженням влади країни про скорочення персоналу. Призначення буде призупинено з 5 серпня “з технічних причин”, мовиться у заяві посольства.

Наказ про скорочення персоналу російського посольства до 25 осіб із понад 80, який набуде чинності з 15 серпня, встановить паритет із посольством Молдови в Москві, пояснили посадовці.

Вони не оголошуються персонами нон грата. Їх просто просять виїхати, щоб встановити паритет, — зазначив речник МЗС Ігор Захаров.

Президентка Молдови Майя Санду засудила вторгнення РФ в Україну та звинуватила Москву в спробі дестабілізувати ситуацію в її країні.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.