Росія завдала другого ракетного удару по Україні: які наслідки

Джерело: Букви

Протягом ранку 28 листопада РФ двічі завдала ракетного удару по Україні. Спершу було запущено ракети з Чорного моря. Після відбиття цієї атаки у повітряний простір увійшли ракети, випущені з авіації.

Спершу, близько 5:00 ворог випустив – за оцінками моніторингових каналів – понад 10 крилатих ракет типу “Калібр” та три балістичні ракети по Харкову.

Ціллю першої атаки була енергетична інфраструктура. Запроваджено екстрені графіки відключень світла по всій країні.

У Харкові ворог вдарив по виробних корпусах підприємства у Київському районі міста. Попередньо, без постраждалих.

Невдовзі після відбиття першої атаки, до повітряного простору України почали входити нові ворожі ракети, випущені зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. Повітряні сили повідомляли про зліт семи літаків.

У межах другої атаки ворог випустив десятки ракет кількома групами. Вибухи лунали у низці областей, зокрема й у столиці України.

У Києві уламки ракети впали на відкриту території у Дніпровському районі. Попередньо, незначних пошкоджень зазнали кілька господарських будівель і вантажний автомобіль. Інформація про постраждалих не надходила.

На Львівщині росіяни вдарили по об’єктах енергетичної інфраструктури. Деталі поки невідомі, однак повідомлялось про пуск ракет на Стрий. Без електропостачання через атаку та погодинні графіки близько 523 000 споживачів.

На Сумщині ворожі ракети атакували інфраструктуру у Шосткинській громаді. Зафіксовано три вибухи, наслідки встановлюються.

На Одещині унаслідок ракетної атаки пошкоджено шість приватних будинків, одна людина постраждала. Також в області через падіння уламків зайнялась суха трава, вогонь погас без самостійно. В Одесі зайнялось гаражне приміщення, на місці працюють рятувальники.

На Рівненщині після атак без електропостачання понад 280 000 споживачів, є перебої з водопостачанням. Школи у Рівному та Рівненському районі перевели на дистанційне навчання.

На Волині є влучання у критичну інфраструктуру, також пошкоджено приватні господарчі будівлі. Без електропостачання залишились близько 215 000 споживачів. Постраждалу внаслідок атак інфраструктуру перевели на генератори. Обійшлось без жертв. В регіоні розгортають додаткові пункти незламності.

На Вінниччині унаслідок атаки пошкоджено житлові будинки, зруйновано господарчу споруду, зайнялась приватна автівка. Поранень зазнала одна жінка.

На Миколаївщині унаслідок ракетної атаки по області є відключення електроенергії.

Кіровоградщину атакували ракетами та безпілотниками. На місцях вибухів виникла пожежа. Обійшлось без жертв.

На Хмельниччині у Шепетівському та Хмельницькому районах частково відсутнє електропостачання, пошкоджено господарське приміщення. Даних про жертв/постраждалих не надходило. Також над регіоном збити три ворожі ракети.

В Укрзалізниці повідомили, що через обстріли та знеструмлення на окремих ділянках з затримками понад годину курсують шість потягів.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.