Росія заявила, що обмінювалася «сигналами» зі США щодо війни в Україні

Джерело: Bloomberg

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що Росія та США обмінювались “сигналами” щодо війни в Україні через “закриті канали”.

“Що стосується ситуації в Україні, то періодично здійснюється обмін сигналами по закритих каналах. Це робиться з різним ступенем інтенсивності залежно від потреби, але все це в робочому стані”, – заявив Рябков.

Його коментарі підкреслюють, що Вашингтон і Москва підтримують принаймні певну взаємодію попри те, що відносини між двома країнами перебувають на найнижчому рівні з моменту закінчення холодної війни.

Рябков зазначив, що тема обміну полоненими залишається на порядку денному відносин між Росією і США.

“Останній обмін показав, що ми можемо знаходити ефективні рішення навіть для найскладніших, складних, багатогранних, проблемних ситуацій”, – сказав Рябков.

Він додав, що “поки немає ясності” щодо того, як це буде працювати, або графіка такого обміну на майбутнє.

  • У Пентагоні проводяться неофіційні обговорення щодо можливих дій Міністерства оборони, якщо Дональд Трамп віддасть “суперечливі” накази. Зокрема, йдеться про розгортання військ всередині США та звільнення великої кількості аполітичних співробітників.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.