Росіянам запропонували самотужки упорядкувати бомбосховища

Джерело: The Moscow Times

Мер російського Курська Ігор Куцак запропонував місцевим мешканцям самостійно упорядкувати бомбосховища, якщо з цим завданням не можуть впоратися керуючі компанії.

Росіянка поскаржилася меру міста на поганий стан підвалів у будинках та на відсутність реакції на звернення до керуючих компаній у зв’язку з проблемою. Вона заявила, що під час оголошення режиму небезпеки людям часом нема куди ховатися.

Куцак у відповідь повідомив, що у місті є понад 2,5 тис. заглиблень, які можна використати під час обстрілів, і додав: “завдання стежити за станом укриттів лежить на керуючих компаніях. Якщо ж КК цього не робить, то мешканці можуть змінити компанію чи зайнятися бомбосховищами самостійно”.

Ніхто не скасовував проведення суботників. Можна самотужки навести лад, якщо ваша керуюча компанія не справляється, – заявив російський посадовець.

Додамо, за оцінками Інституту вивчення війни, Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари.

Експерти припустили, що російські військові, ймовірно, цілеспрямовано розміщують військові об’єкти поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримувати українські удари.

Росія, ймовірно, порушує власні правила застосування Міжнародного гуманітарного права, в яких зазначено, що “військове командування повинно уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них”, – мовиться в заяві.

  • У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили село Козинку, розташоване в Бєлгородській області РФ. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли з землею населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.
  • На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.
  • Низка оглядачів вважають, що у Бєлгороді обвал під’їзду міг статися на через падіння ракети чи бомби, бо цього не видно на відео, а через вибух всередині будівлі.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.