Росіянам запропонували самотужки упорядкувати бомбосховища
Джерело: The Moscow Times
Мер російського Курська Ігор Куцак запропонував місцевим мешканцям самостійно упорядкувати бомбосховища, якщо з цим завданням не можуть впоратися керуючі компанії.
Росіянка поскаржилася меру міста на поганий стан підвалів у будинках та на відсутність реакції на звернення до керуючих компаній у зв’язку з проблемою. Вона заявила, що під час оголошення режиму небезпеки людям часом нема куди ховатися.
Куцак у відповідь повідомив, що у місті є понад 2,5 тис. заглиблень, які можна використати під час обстрілів, і додав: “завдання стежити за станом укриттів лежить на керуючих компаніях. Якщо ж КК цього не робить, то мешканці можуть змінити компанію чи зайнятися бомбосховищами самостійно”.
Ніхто не скасовував проведення суботників. Можна самотужки навести лад, якщо ваша керуюча компанія не справляється, – заявив російський посадовець.
Додамо, за оцінками Інституту вивчення війни, Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари.
Експерти припустили, що російські військові, ймовірно, цілеспрямовано розміщують військові об’єкти поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримувати українські удари.
Росія, ймовірно, порушує власні правила застосування Міжнародного гуманітарного права, в яких зазначено, що “військове командування повинно уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них”, – мовиться в заяві.
- У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили село Козинку, розташоване в Бєлгородській області РФ. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли з землею населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.
- На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.
- Низка оглядачів вважають, що у Бєлгороді обвал під’їзду міг статися на через падіння ракети чи бомби, бо цього не видно на відео, а через вибух всередині будівлі.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.