Росіяни атакували морський порт Одеси, що входить до списку ЮНЕСКО — заступниця міністра
Джерело: Ukraine Media Center Odesa.
У ніч на 18 липня росіяни атакували дронами і ракетами Одесу, пошкодивши територію морського порту. Заступниця глави Мінкульту Катерина Чуєва заявила, що порт досі перебуває у списку ЮНЕСКО.
Міжнародна рада з питань охорони пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) рекомендувала виключити нову частину порту зі списку і винести його до буферної зони. Щодо цього розробляється документація, але фактично рішення ще не ухвалено.
Під час брифінгу речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк додала, що внаслідок атаки пошкоджено деякі об’єкти портової інфраструктури.
“Наслідки повітряного бою, вибухова хвиля в тому числі, пошкодили деякі об’єкти портової інфраструктури, але без критичного підриву виробництва порту. Безпосередньо виробничі потужності порту не пошкоджено”, – сказала Гуменюк.
- У ніч на 18 липня російські військові атакували Одесу. Вони випустили 21 дрон Shahed-136, який знищили на підльоті з моря.
- Уночі 18 липня силами ППО знищено 38 ворожих повітряних цілей, серед яких 6 ракет та 32 безпілотники.
- Вночі 18 липня російські окупаційні війська здійснили комбіновану ракетно-дронову атаку на Миколаївську та Одеську області. Більшість ворожих повітряних цілей знищено, однак є й “прильоти” та пошкодження унаслідок падіння уламків.
30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.
За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.
В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.
29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.
Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.