Росіяни атакували Одещину ракетами Х-22
Джерело: Олег Кіпер/Telegram
Пізно ввечері 22 лютого російські війська випустили ракети Х-22 з Чорного моря в напрямку Одещини. Влада закликала перебувати в укриттях.
Повітряну тривогу у регіоні оголошено о 21:10.
Згодом Повітряні сили повідомили, що зафіксовано пуски ракет Х-22 з Чорного моря в напрямку південних областей.
Голова Одеської ОВА Олег Кіпер заявив про необхідність перебувати у безпечних місцях до відбою повітряної тривоги.
Одещина, дуже прошу всіх, хто ще не в укриттях, пройти до безпечних місць та бути там до відбою повітряної тривоги! Це важливо! – наголосив він.
Зауважимо, росіяни провели модернізацію ракет Х-22 у Х-32. Ворог додав їм точності та збільшив дальність. За словами речника Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрія Ігната, нині питання у тому скільки росіяни виготовили ракет. Утім те, що вони їх вже застосували — це точно.
Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький зазначив, що ГУР має інформацію щодо планів і заходів, які здійснювала Росія по модернізації ракет “Оніксів”. Ці ракети росіяни випускають з комплексів “Бастіон”, розташованих в окупованому Криму.
Довідка. Х-22 “Буря” — сімейство радянських надзвукових протикорабельних ракет повітряного базування великої дальності.
- На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 328 російських безпілотників різних типів.
- В Україні триває 729-та доба від початку повномасштабного вторгнення РФ. За цей час українські воїни знищили понад 407 тисяч російських окупантів.
- Пізно ввечері 21 лютого війська РФ атакували Україну ударними БпЛА та ракетою. Більшість ворожих цілей збито.
- У ніч з 9 на 10 лютого під час російської атаки дронами на Одеську область Румунія підняла в небо винищувачі F-16.
- У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими РФ атакувала південь України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.