У Повітряних силах пояснили, чому не можуть збивати ракети «Онікс», якими РФ атакує Україну
Джерело: коментар речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в етері телемарафону
У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими сьогодні РФ атакувала південь України.
За словами Ігната, Росія вже не вперше використовує ракети наземного базування “Онікс” для атак по прибережній зоні України.
Він пояснив, що ці ракети призначені для знищення плавзасобів.
“Летить вона на швидкості 2,6 Маха. Це понад 3000 км на годину, тобто швидкість велика. На марші вона може підійматися високо для економії пального, а вже при заході на ціль може летіти фактично 10-15 метрів над водою, щоб знищити корабель”, – повідомив Ігнат.
Саме це й ускладнює виявлення і подальше збиття ракет “Онікс”, однак, додав Ігнат, такі ракети можна подавити засобами РЕБ.
“Тому бачимо, що не всі ракети долітають до цілей”, – зазначив речник.
Юрій Ігнат також додав, що наявними засобами ППО в Україні збивати “Онікси” на великій швидкості й на малій висоті навряд чи можливо.
- Уночі 20 липня війська РФ здійснили черговий ракетно-дроновий удар по Україні. Загалом було випущено 19 ракет різних типів та 19 БпЛА. 18 ворожих цілей вдалось знищити.
- Вночі 20 липня російські окупаційні війська здійснили ракетно-дронові удари по Одесі та Миколаєву. В обох містах зафіксовано влучання та значні руйнування. Десятки осіб постраждали, є також загиблі.
24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.
Внаслідок ракетної атаки на Дніпропетровщину кількість загиблих зросла до 17 осіб. Понад 200 осіб зазнали поранень.
Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.