Росіяни атакували Одещину ракетами Х-22

Джерело: Олег Кіпер/Telegram

Пізно ввечері 22 лютого російські війська випустили ракети Х-22 з Чорного моря в напрямку Одещини. Влада закликала перебувати в укриттях.

Повітряну тривогу у регіоні оголошено о 21:10.

Згодом Повітряні сили повідомили, що зафіксовано пуски ракет Х-22 з Чорного моря в напрямку південних областей.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер заявив про необхідність перебувати у безпечних місцях до відбою повітряної тривоги.

Одещина, дуже прошу всіх, хто ще не в укриттях, пройти до безпечних місць та бути там до відбою повітряної тривоги! Це важливо! – наголосив він.

Зауважимо, росіяни провели модернізацію ракет Х-22 у Х-32. Ворог додав їм точності та збільшив дальність. За словами речника Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрія Ігната, нині питання у тому скільки росіяни виготовили ракет. Утім те, що вони їх вже застосували — це точно.

Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький зазначив, що ГУР має інформацію щодо планів і заходів, які здійснювала Росія по модернізації ракет “Оніксів”. Ці ракети росіяни випускають з комплексів “Бастіон”, розташованих в окупованому Криму.

Довідка. Х-22 “Буря” — сімейство радянських надзвукових протикорабельних ракет повітряного базування великої дальності.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.