Росіяни атакували Одещину ракетою Х-31П: у польоті вона «втратила бойову спроможність»
Джерело: ОК “Південь”
Вдень 3 березня російські війська атакували Одещину ракетою Х-31П з акваторії Чорного моря, проте по дорозі ворожа ціль “втратила бойову спроможність”.
Ворог атакував Одещину. Близько опівдня з літака тактичної авіації, з акваторії Чорного моря, в напрямку південних районів області випустив ракету Х-31П, — зазначили у повідомленні.
Російська ракета втратила бойову спроможність над морем.
У Силах оборони півдня додали, що росіяни продовжують тактику точкових ракетних ударів, “випробовуючи і розвідуючи системи протиповітряної оборони”.
Зазначимо, уночі 2 березня війська РФ атакували Одесу ударними безпілотниками, поціливши у 9-поверхівку. Як наслідок – один під’їзд багатоповерхівки повністю зруйновано. Під завалами опинились люди. Рятувальна операція на місці влучання триває вже понад добу За це час рятувальники виявили тіло 9 загиблих, серед яких двоє дітей.
Серед загиблих троє чоловіків 34, 40 та 54 років, двоє жінок 73 та 31 року, двоє дітей – 3-річний Марк та 4-місячний Тимофій.
Увечері 2 березня та вранці 3 березня рятувальники виявили тіла ще двох жінок. Також сьогодні вранці виявили тіло 8-місячної дитини. Ще 8 осіб, серед яких дитина, зазнали поранень.
Сьогодні в Одесі та області оголошено траур за загиблими.
Довідка. Х-31П — базовий варіант протирадіолокаційної ракети з пасивною радіолокацією ГСНЛ–112. Ця ракета призначена для знищення РЛС у складі ЗРК великої та середньої дальності, а також для інших РЛС наземного й морського базування різного призначення.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував атаку РФ безпілотниками по Одесі.
- У суботу, 2 березня, внаслідок нічного російського удару по багатоповерхівці в Одесі загинула Анна Гайдаржи та її 4-місячний син Тимофій.
- В Україні триває 739-та доба повномасштабної війни. За цей час, станом на 2 березня, українські захисники вбили та поранили понад 416 тисяч російських окупантів.
- 2 березня, Повітряне командування “Схід” підтвердило збиття російського винищувача-бомбардувальника Су-34.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.