Росіяни депортували ще сто українських громадян з ТОТ – ЦНС
Джерело: ЦНС
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територією росіяни продовжують так звану “політику переселення українців”.
Так, лише за місяць на ТОТ Херсонщини російські війська депортували сто українських громадян. Зауважується, що депортація відбувається під виглядом “евакуації”.
Водночас списки “евакуації” подаються з мешканців тимчасово окупованих територій, яких росіяни підозрюють в нелояльності.
Раніше стало відомо, що на тимчасово захоплених територіях росіяни отримали вказівку підготувати нові списки на депортацію українських дітей, які не мають опікунства.
Окупанти не повертають дітей Україні, навіть попри наявність їх родичів на вільній території й спрощують процес усиновлення цих дітей на території РФ. Наголошується, що метою цього є асиміляція українських дітей, тобто знищення цілого покоління нації.
У ЦНС закликали повідомляти про зрадників у чат-бот.
Читайте також: Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна
Нагадаємо, 22 травня Парламентська асамблея НАТО визнала воєнні злочини Росії проти України геноцидом. Одностайним рішенням вони заявили, що російський режим – рашизм.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила. Згідно з документом, отриманим журналістами, РФ планує побудувати ще десятки в’язниць.
- Прем’єр-міністр Греції заявив, що Москва повинна бути покарана відповідно до міжнародного права за воєнні злочини, які скоїла.
- Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.
- Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.